Banyo Dışında Saç Kremini Kullanmanın 5 Şaşırtıcı Şekli!

Saçların kurtarıcısı, düğümlerin mis kokulu açıcısı. Saç kremi olmadan ne yapıyormuşuz biz de bilmiyoruz. Şimdi sıvı olanları da çıktı, oh mis günden güne daha kolay taranan ve şekil alan saçlarla yoğruluyoruz. Peki saç kremini banyo dışında da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sizin için araştırdık.

1- Eğer çok sıkışırsanız, saç kremi ile makyajınızı temizleyebilirsiniz. Aynı şey normal kremler için de geçerli. Özellikle badem esanslı kremler, rimeli iyi çıkarır aklınızda olsun.

makyaj

2- Havalardan ya da hamilelikten şişen elleriniz ve parmağınızla vedalaşamayan yüzüğünüz bu aralar gündem maddeniz ise kolayı var. Saç kremini parmağınıza sürün, yüzük şak diye çıkacaktır.

inci yüzük yapımı

3- Ağdadan ya da tıraştan sonra cildinize saç kremi sürerseniz, losyon etkisi yaratabilir. Bu tavsiyemiz hem hanımlara hem de beylere 🙂

tiras-nasil-yapilir

4- Çiçeğin tozunu almak diye bir temizlik ritüeli var, detay sormayın 🙂 Bitki yapraklarının tozunu almak ve parlatmak için bir beze saç kremi sıkın ve yaprakları bu şekilde silin. Tertemiz olacaktır.

cicek

5- İpek giysilerinizi makinede yıkamaya cesaret edemiyorsanız buyurun size bir yöntem. Suya biraz saç kremi atın ve ipek giysinizi birazcık bekletin. Beyazlar için sıcak su, renkliler için soğuk su ideal olan. Biraz beklettikten sonra yıkayın. Yumuşaklığından ödün vermeyecektir.

ipek_kumas

Farklı kullanımlar konusundaki iddialı yaklaşımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Örneğin diş macununun umulmadık kullanımlarını kaleme aldığımız yazımızı okumuş muydunuz?