Mayıs Ayına Göz Alıcı Bir Başlangıç: Bilinmeyen 6 Güzellik Tüyosu!

Biliyorsunuz pek seviyoruz güzellik tüyoları vermeyi. E malum ‘güzellik’ kavramı engin deniz; tam bitti derken hop biri oradan bir tüyo çıkarıyor buyurun buradan yakın. Bugün yine sizin için şahane tüyolar hazırladık.

Yaz geliyor malum, kalın giysilerle birlikte kalın makyajlar da hafifliyor ve doğallıktan gelen güzellik suratımızda en çekici haliyle yerini alıyor. Gelin şimdi sizlere kimseciklerin bilmediği bazı sırlar verelim; soran olursa doğal halim dersiniz biz sırrımızı açık etmeyiz merak etmeyin 🙂

1- Kaşlarınızı boyuyorsunuz ama bir süre sonra toz far uçuyor, kaş kalemi ise sanki sürülmemiş gibi duruyor değil mi? Ne kadar pahalı olursa olsun kaş boyasının kaderi akmak olabiliyor yaz vakti. Bunu önlemenin basit bir yolu var.

Kullanmadığınız bir maskara fırçasının üzerine saç spreyi sıkın ve kaşlarınızı boyadıktan sonra onunla tarayın. Çok daha sabit olacaktır.

2- Suya dayanıklı makyaj, yaz gelince candır. Neyse ki şahane makyaj çıkarıcılar var. Peki ya bittiyse ve alma imkanınız yoksa? Kolayı var. Zeytinyağının suya dayanıklı makyajı şak diye çıkardığını biliyor muydunuz?

zeytinyağı

3- Maskaranız kurumaya yüz tuttuysa, ağzını sıkı bir şekilde kapattıktan sonra sıcak bir suda 5 dakika kadar bekletin. Yenisi gibi olmasa da kuruluğu büyük oranda azalacaktır.

rimel

4- Bir de şu parfüm meselesi var. Markası ne olursa olsun yazın terden ya da nemden istediğimiz etkiyi yaratamayabiliyor. Parfümün daha kalıcı olması için, uygulama yaptığınız bölgelere vazelin sürün. Sonra parfümünüzü sıkın, çok daha kalıcı olacaktır.

parfum-secimi

5- Nane ve tarçın yağı, dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterir. Eğer bu iki maddeye alerjiniz yoksa dudak parlatıcınızın içine birkaç damla damlatın; sonuç göz alıcı olacaktır.

cay-agaci-yagi

6- Finali de yaz ayının değişmeyen favorisi ile yapalım; bronz makyaj. Ne çok abartı, ne çok sade ‘tam kıvamında’ yaz makyajı için bu önerimizi mutlaka izleyin.

makyaj

Pratik güzellik tüyoları, kolay uygulamalı videolar, makyaj sırları kısaca güzellik ve bakıma dair her şey için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin.