Bir Aydınlık Çöktü: 6 Büyüleyici Beyaz Göz Kalemi Kullanımı!

Kaş göz gerisi söz diye boşuna dememişler! Sizlerle sık sık makyaj tüyoları paylaşıyoruz; nude makyajdan strobing‘e, mat rujdan fondöten seçimine kadar… Bu sefer şu dillere pelesenk, gözlere renk olmuş beyaz kalemi konuk ettik sayfamıza. Eğer beyaz kalem uygulamalarını beğeniyor ancak nasıl bir stil yapacağınıza emin olamıyorsanız bu bilgiler belki karar vermenize yardımcı olur. Evet, ne diyorduk? Evet konumuz beyaz göz kalemi!

1- Geleneksel olan ile başlayalım; göz için uygulaması. Gözünüzün iç kısmına beyaz kalemi çekerseniz gözlerinizi olduğundan daha büyük ve aydınlık göstermiş olursunuz.

beyazeyeliner

2- Göz makyajınızın ‘kedi’ formuna geçmesi için tek dokunuş yeterli. Beyaz göz kalemini gözpınarınızın içine yan V şeklinde uygularsanız, makyajınız daha aydınlık olacaktır.

kaş

3- Diyelim ki bir renkli kalem aldınız. Renk şahane olsa da ton bir türlü tutmuyor. Kalem uygulayacağınız yerin zeminine beyaz kalem sürün, üzerine renkli kaleminizi sürün. Zemindeki beyaz, üste sürülen rengi patlatacaktır!

gözfarı

4- Kaş kavisiniz varsa, göz kalemini bu bölgeler şerit şeklinde sürüp elinizle dağıtırsanız kaşlarınız  daha orantılı gözükecektir. Ancak mutlaka üzerine transparan bir pudra geçin çünkü aksi halde yapay durabilir.

eyeliner

5- Farlarınızın kalıcı olmamasından şikâyetçiyseniz, zemine beyaz far  ya da beyaz kalem sürebilirsiniz. Bu, üzerindeki makyajı sabitleyecek ve akmayarak sinirlerinizi bozmayacaktır 🙂

renkli_gözfarı

6- Kendinizi o gün yorgun hissediyorsanız, alt kirpik diplerinize beyaz kalem uygulayın. Bu uygulama gözlerinizdeki kızarıklığı azaltacak ve yorgun ifadenizi mucize şekilde yok edecektir.

beyaz_gözkalemi

Çok özel makyaj sırlarından, bakım önerilerine; aradığınız her şey MigrosTV’de!