Biri Gidince Hepsini Kesmek Zorunda Değilsiniz: Kırılan Tırnağı Sabitlemenin Şaşırtıcı Yolu!

Güzellik ve bakımına özen gösteren hanımların ortak noktaları; makyaj ipuçları, cilt bakım maskeleri, güzellik sırları, saç bakımları ve manikür seansları. Tırnak bakımına dair pek çok tüyo vermiştik daha önce; tırnakları beyazlatmanın yolları, tırnak güzelleştiren bakım kürü, tırnak uzatma tüyoları derken epeyce yol almıştık. Bugün konumuz başka…

Özenle uzattığınız tırnaklarınız ani bir refleks sonucu kırılmış olabilir; bir tanesi kırılınca diğerlerini kesenlerdenseniz bu önerimiz size #iyigelecek. İhtiyacınız olan tek şey kullanılmamış bir çay poşeti. Gelin aşağıda anlatalım.

cay_poseti

Çay poşetinin içini boşaltarak işe başlayın. Çaylardan arındırdıktan sonra kağıdı, tırnağınızın yarısını kapatacak şekilde kesin. Kırılan tırnağınıza şeffaf cila sürün ve kurumadan hemen üstüne çay poşetini yapıştırın. İyice bastırın ki kağıt tırnağınıza yapışsın. Sonra fazla olan parçayı kesin ve üzerine yeniden cila uygulayın.

4 taraflı törpünün bir tarafıyla tırnağınızın üstünü törpüleyin. Püf noktası, normal demir törpü kullanmamak. Sonra üzerine istediğiniz renk ojeyi sürün. Tırnağınızın kırığı belli olmayacak, siz de hepsini kesmek zorunda kalmamış olacaksınız.

Nasıl ama, çok pratik değil mi? 😉

Bu arada tırnak süslerine meraklıysanız, farklı tırnak tasarım modelleri için şuraya tıklayın.