Sarı Saçlarından Sen Suçlusun: Boyadan Yeşile Dönen Saçlara Mucize Çözüm!

Hayaller, hayatlar işte… Saçlarınızı sarı renkten külümsü kumrala döndürmeyi hayal etmiş ve fakat günün sonunda yeşile dönmüş bir saç ile karşı karşıya kalmışsanız bu önerimiz saçlarına #iyigelecek.

Şimdi çok eski bir geleneğe gidiyoruz. Gelenek diyeceğiz çünkü envayi çeşit boya piyasaya sürülmeden önce, büyüklerimiz bu şekilde yapıyormuş. Özellikle yazın, havuz klorunun da etkisiyle yeşile dönen saçlarınız için mucize niteliğinde bir çözüm var; domates salçası! İçeriğindeki kırmızılık saça birebir bulaşıyor ve devamında yeşil kısmı yok edip saçlarınızın daha orta bir ton olmasına yarıyor.

domates

Domates salçası maskesi nasıl yapılır?

Saçlarınızı yıkayın. Islakken domates salçasını sürüp iyice yedirin. Bu süre zarfında domatesli spagetti gibi kokacaksınız ama panik yok. Sürdükten sonra kafanıza poşet geçirin ki iyice nüfuz etsin. Ortalama 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın ve kurutun.

Saçlarınızda renk değişecek ancak belki bir kuruluk da oluşabilecektir özellikle uç kısımlarında. Bunu önlemek için ise saç uçlarınıza argan yağı uygulayabilir ya da üzerinden 1 gün geçtikten sonra şurada yer alan saç bakım maskelerinden saçınıza uygun olanı yapabilirsiniz.

İşte bu kadar basit!