Bronzlaşma Mevsimi Geldi: Bronz Ten Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Tüm kış güneşli günleri beklediniz, artık bolca güneşlenip istediğiniz bronzluğa kavuşma zamanı! Peki, istediğiniz bronzluğa kavuştunuz diyelim; işiniz bitti mi? Hayır, bu kez sıra şahane bir makyaj yapmaya geldi.
Bronzlaşan teninize hangi makyajın uygun olduğunu, bronz bir tene makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız sizi satırlarımızın devamına davet ediyoruz. İşte bronz ten makyajının püf noktaları:

1) Nemlendirici Kullanın

Bronz bir tene yapacağınız makyajın ilk kuralı, doğal görünümde ve hafif seçenekler ile tamamlanmış olmasıdır. Bunun için ilk adım makyaja başlamadan önce cildinizi güzelce temizleyip nemlendirmektir.

makyaj-guzellik

2) Fondöten Kullanmayın

Özellikle yaz mevsiminde bol miktarda fondöten kullanımı, maske görünümüne neden olur. Bronz bir tende zaten ufak hatalar kapanacağı için fondöten kullanımı yerine hafif ışıltılı ve sedefli bir pudra kullanmak ideal olacaktır.

makyaj-cantasi

3) Bronzer Seçimine Dikkat

Yüzün ve vücudun arasında doğal durmayan, başarısız bir kontrast yaratmak istemiyorsanız bronzerın cilt tonundan bir veya iki ton koyu bir renkte ve mümkünse ışıltılı olmasına özen gösterin. Böylece sıcak ve doğal görünümlü nefis bir makyajı tamamlayabilirsiniz.

makyaj-nasil-yapilir

4) Ruj Seçimine Dikkat

İyi bir makyajı tamamlayan en önemli detaylardan biri, doğru renkte bir ruj seçimidir. Bronz bir tene en çok yakışan ruj renkleri, nar çiçeği ve koyu turuncudur. Bu renkler sayesinde hem makyajınızı doğru bir şekilde tamamlarsınız hem de yazın enerjisini ruhunuza yansıtırsınız.

makyaj

5) Far Seçimine Dikkat

Bronz teninizi etkileyici bakışlar ile desteklemek, kesinlikle harika bir fikirdir! Bunun için far rengi seçiminizi kızıl, turuncu, kahverengi, yeşil ve mavi tonları, mercan renklerinden yana kullanarak yazın enerjik havasını makyajınıza yansıtabilir ve canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

makyaj-onerileri

6) Kaş Kalemi Kullanın

Eğer ki seyrek yapıda kaşlara sahipseniz bu durum bronzlaştığınızda daha fazla bir sorun haline gelebilir. Bronzlaşan ten, kaşların olduğundan daha seyrek görünmesine neden olur. Bu durumu önleyebilmek için iyi bir kaş kalemi ile kaşlarınızı daha belirgin, bakışlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.

makyaj-malzemesi

7) Highlighter Kullanın

Bronz teninizi daha da ön plana çıkarmak istiyorsanız elmacık kemiklerinize ve şakak bölgenize bir miktar highlighter uygulayabilirsiniz. Böylece harika bir görünüm yakalayabilirsiniz.

makyaj-puf-noktasi

8) Rimel Unutmayın

Bronz bir tende ön plana çıkmaya en çok ihtiyaç olan noktalarınızdan biri de kirpiklerinizdir. Kirpiklerinizi mutlaka dolgunlaştırıcı etkiye sahip bir rimel ile destekleyip bakışlarınızı daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.