Bu Hatalar Kaşlarınıza Zarar Veriyor!

Kaşların yüzümüzün tüm ifadesini değiştiren sihirli bir etkisi olduğu gerçek. Sizi vezir de rezil de edebilecek bir güce sahip bu bölgeye özen göstermekte fayda var. Sayacağımız hataları yapmaya devam ederseniz kaşlarınız için geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Demedi demeyin!

1. Kaşlarınıza Mümkün Olduğunca Bir Şey Sürmekten Kaçının

Cildimize sürdüğümüz her şeyi kaşlarımıza da sürebileceğimizi düşünmek tamamen yanlış, kaşlarınıza sürdüğünüz fondöten, nemlendirici, losyon ya da güneş kremi kaşlarınızın dökülmesine sebep olabilir ya da uzamasını engelleyebilir. Kaşlarınızı aslında saç gibi düşünerek saçınıza sürmediğiniz bir şeyi kaşınıza da sürmemeniz doğru olacaktır.

kas-modelleri

2. Aynanıza Dikkat Edin

Kaşlarınızı alırken kullandığınız büyük gösteren aynalar size göz yanılması yaşatarak kaşlarınızı almanız gerekenden daha çok almanıza sebep olabilir.

ayna

3. Kalın Kaş Akımını Çok Abartmayın

Son senelerde yükselen “kalın kaş” akımıyla birlikte çoğu kadın bir anda kaşlarını boyayarak kalınlaştırmaya başladı. Tabii ki herkes dolgun ve şekilli kaşlara sahip olmak ister ancak kaşlarınızı çok fazla boyamanız tüm dikkati kaşlarınıza çekmesinin yanı sıra güzellikten uzak yapay bir görüntü oluşturacaktır.

kas_modeli

4. Ağda Ya da İp Kullanmadan Önce Düşünün

Kaşlarınızı alırken ağda ya da ip kullanmak yerine cımbız tercih edin. Cımbızla her seferinde bir kıl kökü çektiğiniz için en doğru yöntem bu. Biliyorsunuzki konu kaşsa tek bir kıl bile çok önemli oluyor ve tüm kaşın şeklini etkiliyor. Ağda ile kaşlarınızı fazla alabileceğiniz gibi aynı zamanda kaş çevrenizin derisi hassas olduğu için derinizi esnetecektir. İp kullandığınız zaman ise kaşlarınız tek bir yöne doğru çekilmediği için kırılır ve batık olmasına sebep olur.

kirpik-kas-bakimi

5. İyi Bir Kaş Kalemi Edinin

Günlük yaşamda makyaj yapmanıza gerek kalmadan iyi bir kaş kalemiyle kaşlarınızın hafifçe üzerinden geçmek oldukça iyi ve doğal görünmenizi sağlayacaktır. Ancak kaş kaleminizin kaşınızdan bir ton koyu olmasına ve doğal durmasına özen gösterin ayrıca kaliteli bir kaş kalemi kullanarak kaşlarınızın dökülme ihtimalinin önüne geçin.