Buna İhtiyaç Duyacağınız Günler Kapıda: Terliyken Makyaj Yapma Tüyosu!

Yaz sıcakları bedenimizi ve ruhumuzu kavurduğu yetmezmiş gibi, makyajımızı da mahvetmeye yetiyor. Ve bahsi geçen ‘yaz sıcakları’ tüm hezimeti ile kapıda. Haziran kapıda. Havalar sıcak diye makyajdan feragat edecek değiliz! Sizin için terliyken bile makyaj yapmanın, yapabilmenin yollarını araştırdık.

1- Yağ emici kağıt mucizesi!

Migros raflarında bulabileceğiniz yağ emici kağıtlar kurtarıcınız. Öncelikle sıcaktan yüzünüzün kustuğu yağdan kurtulmak lazım. Güçlü bir yağ arındırıcı ürün de olur ama biz bu kağıtları daha faydalı buluyoruz. Makyaja başlamadan önce cildinizi bu kağıtlarla temizleyin.

yağ_emici_kağıt

2- Tonik uygulayın!

Ter, yüzünüzün kızarmasına neden olabilir. Bu kızarıklık da makyaj için cilt tonunuzu bir türlü dengeleyememenize neden olur. Yatıştırıcı bir tonik ile cildinizi makyaja hazırlayabilirsiniz.

tonik

3- Malzemelerinizi buzdolabında saklayın!

Krem, losyon ya da tonik gibi cilt malzemelerinizi buzdolabında saklarsanız, yüzünüze hızlı bir ferahlama sağlayacaktır. Bu ferahlıkta, makyaja uygun bir zemin oluşturacaktır.

buzdolabı

4- Sünger ya da makyaj fırçası kullanın!

Özellikle fondöten elinizin sıcaklığını doğrudan alacak ve makyajın cildinize tutunmasını güçleştirecektir. Bunu önlemek için mutlaka fırça ya da sünger kullanın. Real Techniques bunun için biçilmiş kaftan. Mucize sünger ile tanışmış mıydınız? Migros‘ta bulabilirsiniz.

makyajsüngeri

5-  Son dokunuşu mineralli pudra ile yapın!

Mineralli pudralar, sık terleyenler için sanki bir mucize. Bu pudralar, cildinizin fondöteni kusmasını önlüyor ve aynı zamanda cildinizin nem dengesini koruyor.

mineralli pudra

İşte bazen böyle minik detaylar hayat kurtarabiliyor. Sizin için daha pek çok araştırma yapıyoruz, sürprizlerimiz devam edecek! 😉