Bunları Yaparsanız Cildiniz Size Minnettar Olacak!

Cilt bakımı demek illa maskeler içinde saatlerce beklemek ya da güzellik salonlarını arşınlamak değil. Yapacağınız daha doğrusu dikkat edeceğiniz ufak bir iki detay ile cildinize iyi bakabilir ve dahası olası tüm sorunları bertaraf edebilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gereken basit ipuçları.

1- Telefon ile konuştuktan sonra telefon ekranınızı iyice silin. Böylelikle bir sonraki telefon görüşmenizde cildinize temas ettiğinde daha steril olacaktır.

telefon

2- Allık fırçanızı sık sık yıkayın. Daha önce hastalıktan sonra yıkanması gerekenler listemizi paylaşmıştık, allık fırçasını da yazmıştık orada. Mikrop yuvası fırçaları düzenli temizlemek, olası cilt sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

makyaj-fircasi

3- Cildinizin, beslenmeniz ile doğrudan ilgili olduğunu unutmayın. Sağlıklı beslenmek yalnızca fiziğinizi korumaya değil aynı zamanda cilt sağlığınız da etkiler. Aşırı tuz ve şeker sivilceye yol açarken, düzenli su tüketimi cildin nemlenmesini sağlar. Karar sizin 🙂

Cilt Sağlığı

4- Her şeyin fazlası zarar işte. Çok fazla peeling uygulamak, cildinizdeki ölü deriyi kaldırır ama aynı zamanda tahrişe de yol açar. Cilt dokusuna zarar verir bu da akne oluşumuna sağlam bir yatak hazırlar.

hassas_ciltler

5- Spor yaptıktan sonra terli terli beklemek cildinizin nefes almasını önleyebilir. Doğru olan spordan hemen sonra duş almak ve güzelce şampuanlanmak. Diyeceğimiz o ki beklemeyin, haydi duşa!

düş almak

6- Çok sıcak duştan kaçının. Bu soğuk havalarda kendinizi sıcacık sulara atmak iyi gelecektir ancak aynı zamanda cildinizin kurumasına da vesile olacaktır. Özellikle saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamak, kafa derinizin pullanmasına yol açabilir. Aman dikkat!

sıcak_duş