Cildi Doğal Bir Şekilde Nemlendirmenin Yolları

Kuru bir cilde sahipseniz sizler için harika önerilerimiz var!

Badem Yağı
Badem yağı, E vitamini açısından oldukça zengindir, bu sebeple düzenli kullanım ile ciltte yaşlanmayı geciktirir ve kurumayı önler.
Bal
Bir diğer organik nemlendirici ise baldır. Yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Daha ilk uygulamadan cildinizin ne kadar yumuşak ve nemli olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Gülsuyu
Gülsuyu cildin pH dengesinin korunmasına yardımcı olur, bu sayede siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltır. Dokuları yenileyici özelliği olduğu için lekeli ciltlere çok iyi gelir.

Zeytinyağı
Cildi nemlendirmenin en doğal yollarından biri zeytinyağıdır. Cildinize ince bir tabaka halinde uygulayabilir, bu sayede kırışıklıkların oluşumunu da geciktirebilirsiniz.

Yoğurt
Yoğurt anti bakteriyel bir besin olduğu için tahriş olmuş ciltlerin iyileşmesine yardımcı olur. Gözenekleri temizler ve cildi nemlendirir. Taze yoğurdu cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Bonus: Alkol ve Kafeinden Uzak Durun
Alkol, vücudun normalden daha fazla idrar yaratmasına sebep olur. Bu da su kaybettirir ve ciltte kurumaya sebep olabilir. Aynı şekilde kafeinin de çok fazla tüketildiğinde idrar söktürücü olma özelliği vardır. Bu yüzden günlük tüketim oranına dikkat edilmesi gerekir.