Cildi Parlak Gösteren Makyaj İçin 7 Öneri

Son yıllarda giderek popüler hale gelen “ıslak makyaj” olarak da anılan cildi parlak gösteren makyaj, özellikle kışın soğuk günlerinde renksiz kalan yüzlerin daha canlı görünmesine önemli katkıda bulunuyor. Siz de kışın kötü etkisinden sıyrılmak, yüzünüzde canlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız ıslak makyajı deneyebilirsiniz. Peki nasıl? Yazımızın devamında cildi parlak gösteren ıslak makyaj için 7 öneriye göz atabilirsiniz. İşte detaylar…

1. Cildinizi Temizleyin

Her zaman olduğu gibi ıslak makyaj uygulaması için de temizliği önceliğiniz haline getirmelisiniz. Islak makyaj uygulamadan önce cildinizi iyi bir tonikle tüm kirlerinden arındırmalısınız. Bu sayede cildinizin çok daha nemli ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

2. Nemlendirici Uygulayın

Islak makyajın en önemli amacı, nem dengesinin sağlandığı bir cilde sahip olmaktır. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildinize uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzün her bir noktasını nemlendirmeye dikkat edin. Parlak bir görünüm için cilde aydınlık veren bir nemlendirici kullanmanız gerektiğini unutmayın.

 3. Lifting Etkili Fondöten Seçin

Cilt kusurlarını kapatmak için büyük bir çoğunluğun başvurduğu, etkili ürünlerden biri olan fondöten, doğru seçildiğinde cildin ışıltılı ve parlak görünmesini de sağlar. Makyajın cildinizi parlak göstermesini istiyorsanız lifting etkili fondötenleri tercih edebilir, cildinizin aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.

 4. Doğru Far Kullanın

Cildi parlak gösteren ıslak bir makyaj yapmak istiyorsanız göz makyajının ne kadar önemli bir etkiye sahip olduğunu unutmamalı ve far seçimlerinizi buna göre belirlemelisiniz.
Mat veya ışıltılı ancak kesinlikle nude tonlarda bir far kullanarak teninizin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Far

 5. Işıltılı Kapatıcı Kullanın

Cildi parlak gösteren makyajın ilk amaçlarından biri, cilde doğal bir görünüm kazandırmaktır. Bu nedenle gözaltlarına, burun kemiği üzerine, alın ve çene ortasına uygulayacağınız kapatıcının ışıltılı olmasına dikkat edin. Doğru seçip uyguladığınız ışıltılı bir kapatıcı tüm ten makyajınız için yeterli olacaktır.

 6. Saten Pudra

Işıltılı bir kapatıcı kullandığınızda pudraya gerek kalmaz, ancak siz mutlaka pudra da kullanmak isterseniz mat pudralar yerine saten pudralar seçerek kusursuz bir ıslak makyaj elde edebilirsiniz.

7.  Kırmızı Tonlarda Ruj  

Cildi parlak gösteren makyajı tamamlayacak en doğru ruj seçimi kırmızı tonlardan olacaktır. Koyu ya da açık, mat ya da parlak kırmızı tonlarda ruj, cildinizin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlayacak; size kusursuz bir görünüm hediye edecektir.