Nokta Atışı, Cilt Kusursuzlaştıran 7 Ürün

Yaz yaklaştıkça içimizdeki kendimizi güzel görme ve hissetme arzusu daha bir artıyor. Güzel elbiselerin içinde cildimizle, saçımızla, makyajımızla güneşle beraber biz de parlamak istiyoruz. Ama ne yazık ki yazın makyaj yapmak çok da mantıklı bir tercih olmuyor. Yaz havalarında yüzümüzü makyaj malzemelerine boğmak sıcak ve terlemenin etkisiyle güzelliğimizi öne çıkarmaktan ziyade cildimize yağlı ve kötü bir görünüm veriyor. Bu sıcak yaz günlerinde ağır ve yoğun bir makyaj yapmak yerine cildinizde pürüzler varsa bu pürüzleri kapatacak, cildinizi hafif ve parlak gösterecek, doğal bir görünümle güzelliğinizi ön plana çıkaracak kısacası bize “nokta atışı”  bakımı yaptıracak ürünlere ihtiyacımız var. Tüm bu ürünler Migros Güzellik & Bakım reyonlarında sizleri bekliyor.

1) BB Krem

Beauty Balm olarak bilinen bu sihirli iki harf kadınların makyaj alışkanlıklarını alt üst etti. Fondötenler yüzünden gün içinde akmaya mahkum bir makyajla baş etmek zorunda kaldığımız günler, BB kremlerin hayatımıza girmesiyle neyse ki geride kaldı. BB kremleri renkli nemlendiriciler olarak nitelendirebiliriz. Üst üste uygulama yapmadan tek ürünle hem cildin nem ihtiyacını hem de kapatıcılığını sağlamak BB kremlerin marifeti. Hem cilt kusurlarınızı kapatıyor, hem doğal duruyor, hem nemlendiriyor. Sanırız bu ürüne hepimizin ihtiyacı var 🙂

güneş kremi

2) Nemlendirici

Esnekliği ve bütünlüğü koruyan cildin sırrı nemdir. Cilt nemsiz kaldığında dayanıklılığı azalır ve çok çabuk yıpranır. Böylece ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Bununla birlikte aşırı kuruluk, pullanma, çatlak, enfeksiyon gibi cilt sorunları da ortaya çıkabilir. Eğer hala nemlendirici edinmeyenler varsa acilen fırsat bu fırsat gidip yarı fiyatına 3-5 tane birden alsalar yeridir. Cildi nemlendirmek ne kadar önemli bilmem anlatabildik mi?

cilt temizliği

3) Peeling ve Maskeler

Yüz temizleme ürünleri özellikle yağlı ve karma ciltlere sahip olanlar için kesinlike bir zorunluluk. Kuru cilt tipine sahip olanlar bu konuda biraz daha seçici ve dikkatli davranabilirler fakat yağlı ve karma cilde sahip olanlar bolca ürün seçeneği sahip. Cildinizin canlanmasını, siyah noktalardan arınmasını, bakımlı ve canlı gözükmesini istiyorsanız günde 5 dakikanızı bu işe ayırın. Duş alırken açılmış gözeneklerinizi fırsat bilip duş sonunda kullandığınız ürünlerle mis gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

pudra-cilt-bakimi

4) Yüz Temizleme Köpükleri

Cildimize iyi davranmayı hepimizin alışkanlık haline getirmesi gerekiyor. Bu alışkanlıklardan biri sabahları yüzünüzü iyi bir ürün yardımıyla yıkamak olacaktır. Sonuçta her gün istisnasız yüz yıkıyoruz ve eğer sabun gibi cildimizi kurutan bir ürün yerine cilt tipimize göre üretilmiş bir yüz yıkama köpüğü kullanırsanız cildinizi narince temizler ve nem kaybetmesine engel olursunuz.

cilt

5) Sivilceli ve Siyah Noktalı Ciltlere Özel Ürünler

Elbette her cilt birbirinden farklı fakat bu sorun değil. Eğer peeling ve maskeler sivilce ve siyah nokta sorununuza çare olamıyorsa cildiniz size daha güçlü bir ürüne ihtiyacı olduğunu söylüyordur. Sadece sivilceli ve siyah noktalı ciltlerle savaşmak için üretilmiş özel ürünler var. Sonuçta peeling ve maskeler sorunlu sorunsuz cildini temizlemesi için herkesin kullanması gereken ürünler bu yüzden endişelenmeden tamamen probleminize hitap eden bir ürün edinin.

siyah-nokta

6) Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremleri

Günümüzde kırışıklık karşıtı etkileri kabul edilen son derece mucizevi ürünler mevcut. İş işten geçmeden önce güçlü bir kırışıklık karşıtı kremi güzellik rutininize eklemekte fayda var. Cildinizin daha dolgun ve pürüzsüz bir hale geldiği, düzenli kullanım sonucunda (yaklaşık 4 hafta sonrasında) gözle görülebiliyor.

krem_surmek

7) Makyaj Temizleme Mendilleri

Kendinize ve cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilik, makyajınızı temizlemeden yatmamak. Bu yüzden her an her yerde kullanabileceğimiz, çantada taşınabilir, yer kaplamayan, kullanımı kolay ve pratik makyaj temizleme mendillerine hepimizin ihtiyacı var. Ve sadece yüzü temizlemekle kalmıyor, cildimize bakım yaparak da her durumda imdadımıza yetişiyorlar.

maklyaj_temizleme_mendili