Cilt Tonlarına Göre Concealer Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyajın olmazsa olmazı concealer, nam-ı diğer kapatıcı. Kapatıcı kullanırken en sık yapılan hatalardan biri cilt tipine göre concealer uygulamamak. Sadece kuru ya da yağlı cilt değil, tüm cilt yapıları ayrı bir özen istiyor bu konuda. Görelim bakalım, hangi cilt tonuna hangi kapatıcı gider, sizler için araştırdık.

İpucu 1:

Göz altınız koyu renk ise; concealer seçiminiz turuncu tonlarından yana olmalı. Bu arada gözaltı torbaları da ayrı bir dert. Onları yok etmenin doğal yollarını araştırdığımız şu yazımıza da bir göz atın deriz.

turuncu_bilardotopu

İpucu 2:

Eğer cildiniz donuksa yani ten renginiz soluk ise kullanmanız önerilen kapatıcı pembe veya mor tonlarında olmalı. Böylelikle cildiniz bir anda canlanacaktır. Porselen berraklığında bir cilt için şu videomuzu da izlemenizi öneririz, memnun kalacağınıza eminiz!

pembe_bilardo_topu

İpucu 3:

Eğer cildiniz kızarık ise ki biliriz kızarık cilt başlı başına bir dert… Kullanmanız önerilen kapatıcı tonları yeşil veya sarı tonlarında olmalıdır. Bu tonlarda bir kapatıcı, kızarıklıkları önemli ölçüde gizleyecektir.

Yıpranmış cildinize özel 4 ananaslı maske tarifinin sizi şurada beklediğini de hatırlatalım.

bilardo_topu

Piyasada farklı tonlarda CC ya da BB krem olarak bulabileceğiniz pek çok kapatıcı var. Önemli olan cildinizi tanımak ve ihtiyaçlarınızı ona göre karşılamak.

Cilt bakımına dair pek çok pratik bilgi için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin!