Cilt Tonuna Göre ‘Nude’ Makyaj Önerileri

Son dönemi kasıp kavuran bir trend ile karşınızdayız; ojeden ruja, göz makyajından ten rengine şahane bir ‘sadelik’ akımı… Doğal tonlarda, belli belirsiz ama bir o kadar iddialı bir makyaj trendi; nude. Peki nude tonlarda makyaj nasıl yapılır, hangi cilt tipine ne uyumludur? Sizin için şahane önerilerimiz var!

nude-makyaj

1- Açık Tenlilere Özel Nude Makyaj!

Gözler: Göz kapağına şeftali tonlarında bir far sürün. Hafif simli olması aydınlık verecektir. Kirpik bitiminize çok açık şampanya rengi bir far ile gölge yapın. Tek kat maskara uygulayın. Gözlerinizin altına yoğun ve sert siyah kalem çekmekten kaçının.

Yanaklar: Bal ve kayısı tonları, ideal yanak renginiz. Elmacık kemiklerinizin üzerine, dairesel hareketlerle uygulayın. Allığa batırdıktan sonra elinizle fazla tozu almayı ihmal etmeyin.

Dudaklar: Bej ve pembe ideal olacaktır. Zemine dudak kalemi uygulamak isterseniz belli belirsiz olmasına dikkat edin. Açık renk dahi olsa gözünüzde şampanya tonlarında bir far olduğunu unutmayın.

2- Esmer Tenlilere Özel Nude Makyaj!

Gözler: Altın sarısından kahverengiye dönen bir far uygulayabilirsiniz. Altın tonlar, cilt tonunuzu dengeleyecektir. Maskaranızı biraz yoğun sürebilirsiniz… 2 kat yeterli olacaktır.

Yanaklar: Çikolata kahve, yanaklarınız için ideal olacaktır. Bu tonlar, aynı zamanda gözlerinizdeki altın pırıltılara da çok yakışacaktır.

Dudaklar: Makyaj ‘altın’ notalarda olunca, dudak parlatıcısının da benzer tonlarda olması kaçınılmaz tabi. Bronz tonlarda bir parlatıcı ile son rötuşu tamamlayabilirsiniz. Dudak parlatıcısı yerine mat tonlarda dudak rengi bir ruj da sürebilirsiniz. Doğal görünüm bozulmayacaktır.

3- Buğday Tenlilere Özel Nude Makyaj!

Gözler: Sarı – bronz ideal renginiz. Aydınlatıcıyı yoğun kullanmaktan kaçınmanız da altın kural. Teniniz orta koyulukta olduğundan, çok fazla aydınlatmak gölge geçişlerini bozacaktır.

Yanaklar: Pembe – kahve tonlarda bir allık uygulayabilirsiniz. Elmacık kemikleriniz, doğru adres!

Dudaklar: Pembe alt notaların üzerine, leylak rengi bir ruj uygulamak tam teninize göre olacaktır. Dudak kalemi uygulanacak ideal cilt renklerinden biri; uygulamaktan çekinmeyin!

Bu arada doğal makyajdan bahsetmişken, şahane bir makyajı bile ‘fazla’ sürüldüğünde kâbusa çeviren allık kullanımı ile ilgili şu videomuzu da izlemenizi tavsiye ederiz. Doğru allık nasıl sürülür? Yanıtı videomuzda!