Daha Yaş Almış Gösterecek Bu 6 Hatadan Kaçının

Hepimiz güzel görünmek için kıyafet seçimlerimize, saç şeklimize, kullandığımız aksesuarlara önem veririz. Ancak bu seçimlerimizin bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterme ihtimalini unutuyor olabiliriz. Nasıl mı? İşte stil konusunda kaçınılması gereken 6 hata…

1. Pudra ya da Fondöteni Abartmak

Daha güzel ve belki de daha genç görünmek için yaptığınız makyajın ters etki yaratmasını elbette istemezsiniz değil mi? O halde kullandığınız miktarlara dikkat etmekte fayda var. Yüzünüze uyguladığınız pudra ya da fondöteni abartırsanız mevcut kırışıklıkların olduğundan daha derin görünmesine sebep olabilirsiniz. Dolayısıyla bu tip ürünleri dozunda kullanmaya dikkat etmelisiniz.

2. Büyük Beden Tercih Etmek

Salaş bir tarzı benimsiyor, bu nedenle daima büyük beden kıyafetlere yöneliyor olabilirsiniz. Ancak bu tarzın biraz riskli olduğunu bilmeli, eğer olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız dikkatli seçimler yapabilmelisiniz. Salaş bir tarz yakalamak için bir beden büyük kıyafetler alıp daha yaşlı görünmek yerine bedeninize uygun ama bol kalıplı kıyafetler tercih ederek durumu kurtarabilirsiniz.

3. Yanlış Saç Rengi ve Şekli Belirlemek

Doğru kesilmiş ve doğru renkte saçlara sahip olmak, stilinizi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu doğrultuda sadece saçlarınızın seçimiyle 10 yıl kadar geri gitmek de ileri gitmek de mümkündür. O halde size uygun olmayan trendlerin peşinden gitmek yerine kendiniz için uygun olanı bulmayı hedeflemelisiniz. Bu sayede trend olacağım derken demode olmaz, daima şık ve belki de olduğunuzdan genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

4. Hırka veya Süveter Giymek

Kış soğuklarından korunma yönteminiz yünlü kışlıklar giymekten geçiyorsa dikkat… Kısa boyda, önü düğmeli hırkalar ya da eski çizgilere sahip süveterler giyerek olduğunuz yaşa en az 5 yaş fazlasını eklemek mümkün. Bu nedenle daha uzun, düğmesiz hırkalar, modern desenli kazaklar tercih etmek stiliniz için daha olumlu bir katkı sağlayacaktır.

5. Yanlış Çanta Seçmek

Özellikle son yıllarda giderek moda haline gelen vintage çantalar, sizin için doğru bir seçim olmayabilir. Bir çanta seçimi nasıl olur da yaşımı daha fazla gösterir, demeyin. Desenleri, biçimleri ile tamamen eskiyi çağrıştıran çanta seçimleri ile daha ağır bir görünüme sahip olmak yerine modern seçimler yaparak olduğunuzdan daha yaşlı görünmeyin.

6. Yanlış Gözlük Seçmek

Gerek sağlık nedeniyle gerekse farklı bir tarz elde etmek için kullanılan gözlükler, doğru seçilmediği takdirde olduğunuz yaştan daha fazlasını göstermekte başarılıdır. Böyle bir durumdan kaçınmak için daha eğlenceli gözlükler seçebilir, boyun askısı kullanmaktan vazgeçerek daha genç görünebilirsiniz.