Dikkat Dikkat: Bu Alışkanlıklarınız Gözeneklerinizi Tıkıyor Olabilir!

Hava almayan gözenekleriniz, cildinizin de baş düşmanı. Bazen farkında olmadan edindiğimiz bazı alışkanlıklar, gözeneklerimizin daha da tıkanmasına neden olabilir. Bakın nelermiş…
1- Siyah noktalarınızı sıkmak. Biliyoruz, ayna karşısında sinir oluyorsunuz ama siyah noktanızı her sıktığınızda gözeneklerinizin daha büyümesine ve içinde bakteri üremesine neden oluyor bu davranışınız. Siyah noktalarınızı sıkmak yerine temizleyebilirsiniz. Bakın kolay yolunu şu videoda anlattık.
siyah_noktalar
2-  Gün içinde yüzünüze sürekli dokunmak da gözeneklerinizi tıkıyor. Elinizin kirinin yüzünüzdeki gözenekleri doldurması pek sürpriz olmasa gerek.
yüz maskesi
3- Gece yatmadan önce makyajınızı silmemek. Ertesi gün temizliyor olsanız bile gece boyu makyajla yatmanız gözeneklerinizi tıkamaya yeter.
akan-makyaj
4- Yanlış makyaj malzemesi kullanmak. Yağlı cildinize su bazlı fondöten ya da çok kuru cildinize mat kapatıcı uygulamak kastımız. Gözeneklerinizin ihtiyacı olan ürünü vermezseniz, mevcut düzeni de bozmuş olabilirsiniz.
makyaj
5- Düzenli peeling yapmamak. Cildinizi ne kadar temizlerseniz temizleyin, ölü derilerin girmesinin tek yolu güçlü bir peeling. Haftada bir ya da 15 günde bir düzenli olarak peeling yapmayı ihmal etmeyin.
Peeling