Doğal Mucize: Badem Yağının 8 Faydası

Bakım kürlerinin peşinde istekle koşuyor, kozmetik mağazalarının kapısını aşındırmaya bayılıyoruz. Bunları yaparken doğal yöntemlerden haberdar mıyız? Mesela badem yağının, birçok konuda birçok kremden daha etkili olduğunu biliyor muyuz?

Zararlı kimyasallardan uzak badem yağını birkaç madde ile daha yakından tanıyalım. İşte badem yağının mükemmel 8 faydası.

1. Daha Uzun Kirpikler

Badem yağı, kirpiklerin dökülmesini önleyerek daha sağlıklı bir yapı kazanmalarına yardımcı olur. Düzenli olarak uygulandığında kirpiklerin uzamasını sağlar, rimel kullanmadan dolgun bir görünüme kavuşturur. Badem yağını uykudan önce eski bir rimel fırçası ile kirpiklerinize kolayca uygulayabilirsiniz.

bademyagi

2. Daha Gür Kaşlar

Kaşlarda görülen seyrelmelerden şikayetçiyseniz çözümünüz kaş kalemi yerine badem yağı olabilir. Kaşlarınıza düzenli olarak badem yağı uygulayarak dökülmeleri önleyip daha gür ve sağlıklı bir kaş elde edebilirsiniz. Kökleri beslenen kaşlar; daha anlamlı ve hoş bakışların en önemli detaylarından biridir, unutmayın.

badem-yaginin-yararlari

3. Güçlü Saçlar

Birçok bakım uygulaması, boyama ya da yanlış işlemler sonucunda yıpranan saçlarınızı badem yağı ile onarabilirsiniz. Saç diplerine düzenli olarak uygulanan badem yağı sayesinde saçlar beslenerek daha güçlü bir yapı kazanır, kolayca ve sağlıkla uzar.

badem-yagi

4. Güçlü Bıyık ve Sakallar

Badem yağı; tıpkı saç, kaş ve kirpik için önemli olduğu gibi bıyık ve sakallar için de oldukça yararlıdır. Düzenli olarak sakal ve bıyıklara sürülen badem yağı tüm dökülmelerin azalmasına, daha güçlü ve gür bir şekilde bıyık ve sakalların çıkmasına yardımcı olur.

badem-yaginin-faydalari

5. Kas Ağrılarını Azaltır

Ağrıdan şikayet edilen bölgeye badem yağı ile masaj yaparak rahatlamaya yardımcı olabilirsiniz. Birçok kimyasal etkisi olan kremlere göre badem yağının daha masum bir şekilde aynı olumlu etkiyi göstermesi doğanın mucizelerinden sadece biri, öyle değil mi?

badem-yagi-hakkinda

6. Sağlıklı Bir Cilt

Badem yağı, içerisinde bolca E, A, B1, B2, B6 gibi cilt için faydalı birçok vitamini barındırmaktadır. Bu özelliği sayesinde cilde düzenli olarak uygulandığında cildi besler, nemlendirir, kırışıklıkları ve göz altı morluklarını azaltır. Zaten birçok cilt kreminin içerisinde de bulunan badem yağını gönül rahatlığı ile cildinizde sorunlu gördüğünüz bölgelere uygulayabilir güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

badem

7. Sağlıklı Tırnaklar

Çabuk kırılan, zayıf tırnaklara sahipseniz çare badem yağında gizli olabilir. Potasyum ve çinko bakımından oldukça zengin olan badem yağı, düzenli olarak uygulandığında tırnakları besleyerek daha güçlü olmasını sağlar.

dogal-yaglar

8. Cilt Çatlaklarını Giderir

Doğum ya da fazla kilo gibi çeşitli nedenlerle vücutta oluşan çatlaklara düzenli olarak badem yağı uygulayarak veda edilebilir. Çatlak şikayeti olan bölgeye ovalayarak sürülen badem yağı, kısa sürede etkisini gösterip cildin onarılmasına yardımcı olacaktır.