Doğanın İçinden Gelen Sağlık: Her Cilt Tipine Uygun İyileştirici 6 Yağ

Cilt bakımınızda, doğal yağların etkisinden faydalanmak ister misiniz? Günlük seyirde kullandığınız ürünler, sentetik  aromalar içeriyorsa bakım rutininizi tekrar değerlendirmeniz gerekebilir. Neyi ve nasıl uygulayacağını bilmeyenler, yazımızı okuyarak cildinizin ihtiyacına uygun yağın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Cilt problemleri yaşadığınızda dostunuz olacak işte o 6 yağ!

Havuç Çekirdeği Yağı

Cildinizdeki yaşlanma belirtisi kırışıklık ve çizgilere çözüm mü arıyorsunuz? Havuç yağının yenileyici özelliği size yardımcı olabilir. Klinik araştırmalardan sonra kanıtlanan güçlü antibakteriyel özelliğiyle havuç yağı, ince cilt tipleri için besleyici özellik gösterir. Baharatlı aroması, diğer genç görünümü destekleyici yağlarla birlikte uygun şekilde harmanlanır ve karışım olarak hazırlanan yüz serumlarında etkisini gösterir. Yaraların iyileştirilmesinde de kullanılır.

 İyileştirici özelliği: Olgun ve kırışan ciltler, egzama, yaşla birlikte oluşan cilt lekeleri, kılcal damar çatlakları.

Havuç Yağı

Altın Otu Yağı

Adından da kendi belli eden büyüleyici bitkisel aromasıyla altın otu, günlük nemlendirici olarak kullananların yıllar boyu favorisi olmuştur. Yumuşak doku zedelenmesini tedavi edici özelliği klinik olarak kanıtlanmış ve aromaterapi yönteminde kullanımı artmıştır. Cilt dostu; lavanta, havuç çekirdeği ve laden otu gibi yağlarla harmanlanarak kullanımının yarattığı sihre inanmamak elde değil!

İyileştirici özelliği: Çürükler, yanıklar, kuru ve kaşınan cilt, akne, güneşten zarar görmüş cilt.

Altın Otu Yağı

Gül Yağı

Cildinizi, çiçeklerin kraliçesi gül ile şımartın! Gülün doğallığından gelen güçlü nemlendirme özelliğiyle, cildinizin beslendiğini ve ferahladığını hissedeceksiniz. Dermal uygulama yöntemi ile yüksek tansiyon ve otonom sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi de herkesin aklında bulunsun.

İyileştirici özelliği: Lekeli cilt, yağlı cilt, kolay tahriş olan cilt, olgun cilt, koruyucu ve genel cilt bakım.

Gül Yağı

Lavanta Yağı

Cilt tipi fark etmeksizin, yaşanılan her soruna iyi gelir. Cilt sağlığını destekleyen diğer yağ çeşitleriyle mükemmel uyum sağlar ve çok yönlü iyileştirme özelliğiyle herkesin el altında bulunması gerekir. Cildinizde yanık mı oluştu? Çözüm, lavanta yağıdır. Vücudunuzda böcek ısırığından kaynaklanan alerjik reaksiyon mu oluştu? Lavanta yağı yardımcınız olur.

İyileştirici özelliği: Güneş yanığı, sedef hastalığı ve iltihapli cilt rahatsızlıkları, böcek ısırığı ve ürtiker, jilet yanığı, açık ve yavaş iyileşen yaralar.

Lavanta Yağı

Mür Yağı

Mür yağının zengin kullanımı çağlar boyu tüm kültürlerde görülmüştür. Son zamanlarda elde edilen bulgular, mür yağının; ciltte oluşan rahatsızlıkları iyileştirici etkisinin bağışıklık sistemi üzerinde hızlandırdığı görülmüştür. Reçineden damıtılmış olan mür, gül ve lavanta ile iyi uyum sağlayan bir balzamik ve ılık aromaya sahiptir.

İyileştirici özelliği: Çatlamış cilt bölgeleri (ayak ve dudaklar), yavaş iyileşen yaralar, ülser, çatlak izleri.

Mür Yağı

Laden Yağı

Batı Akdenize özgü bitkinin yapraklarının kurutulmasının ardından damıtılarak elde edilen bu yağ kaya gülü olarak da bilinir.  Antibakteriyel özelliği, tatlı ve taze aromasıyla bu esans yağı listede verilen diğer yağlarla harmanlanabilir. İlk yardım tedavisi ve cilt yaraları için ideal olan bu yağ, ciltte bağışıklık sisteminden kaynaklı enfeksiyon, bakteri, mantar, virüs gibi rahatsızlıklarla mücadele için de destek sağlar.

İyileştirici özelliği: Erken yaşlanma, akne, kesikler, cilt üzerinde oluşan rahatsızlıklar.

Laden Yağı