Doğru Bildiğimiz Yanlışlara Elveda: Kusursuz Bir Güzellik İçin Böyle Duş Alın

Duşta geçirdiğiniz tüm süre güzelliğinize hizmet edebilir. Yarım saatlik bir duşla cildiniz ölü derilerden tamamen arınacak, nem kazanacak ve olağanüstü bir parlaklığa kavuşarak kusursuz bir güzelliğe sahip olmanızı hızlandıracak.

1- Lifin Gücü: Vücudunuzu Fırçalayın

Vücudunuzu fırçalayarak kan akışınızı hızlandırmış ve ölü derilerinizi temizlemiş olursunuz bu da direkt olarak daha pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanız anlamına geliyor. Düzenli olarak vücudunuzu fırçaladığınız takdirde temiz kanın yüzeye çıkmasını, toksinlerin atılmasını ve doğal yağ üretiminin hızlanmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca sabahları doğal liflerden yapılmış kuru bir fırça ile de vücudunuzu fırçalayabilirsiniz.

banyo_tuzu

2- Kese Yapın

Kese, ölü derilerinizden arınmak ve kan akışınızın hızlanması için harika bir yöntem. Bunun için öncelikle kesenizi ve vücudunuzu sıcak suyla ıslatıp topuklarınız ve dirseklerinize iyice masaj yapın. Sonrasında dilerseniz banyo tuzlarıyla vücudunuzu ovup sonrasında durulayabilirsiniz.

dar-banyonuzun

3- Soğuk Suyla Duş Alın

Eğer dayanabiliyorsanız soğuk suyla duş alarak kan dolaşımınızı hızlandırın. Bunun için öncelikle ılık su ile başlayın sonrasında soğuk suya geçin ve tekrar ılık, soğuk sırasını takip edin. Çok sıcak su ile duş almak sizi ağırlaştırır ve halsiz bırakır. Duş alırken soğuk suyu özellikle karın, basen, göğüs , popo, kalça ve üst kollarınıza tutun bu bölgelerin bir süre sonra toparlandığını göreceksiniz.

dus-kabini-lekeleri

4- Vücudunuzu Nemlendirin

Buraya kadar cildinizi ölü derilerinden arındırarak iyice temizlediniz ve kan dolaşımınızı hızlandırdınız öyleyse sıra geldi “cilt bakımına”. Vücudunuzu fırçalamak ve keselemek cildinizdeki doğal yağı atmanıza neden olduğu için vücudunuza kaybettiğiniz nemi geri kazandırmanız gerekir. Eğer fazla zamanınız yoksa hala duştayken ıslak vücudunuza vücut kremi sürüp durulanabilirsiniz. Ya da duştan çıktıktan sonra ayıracağınız bir 10 dakikayla tüm vücudunuza nemlendiricinizi yedirerek sürüp giyinebilirsiniz.

dus