El Bakımı için 10 Etkili Öneri

Ellerimiz gün içinde zarara en çok maruz kalan bölgelerimizdir. Bu yüzden kolayca yıpranarak yaşımızı da kolayca ele veren bölgelerimiz oluyor; ancak bunun önüne geçmek mümkün. Ellerin yaşlanmasını geciktirecek, daha sağlıklı ve genç görünüm sağlayacak el bakımı için etkili 10 öneriyi sizin için derledik. Faydasını göreceğinizden eminiz!

1) Alkolsüz Sabunları Tercih Edin


Gün boyu ellerimizle mikrop dolu bölgelerle temas ediyor bu nedenle de ellerimizi sık sık yıkama ihtiyacı duyuyoruz. 
Elleri sık sık yıkama gerekliliğinin farkına varmışken sabun seçimi öneminin farkına varamamış olabilirsiniz. El temizliğinde doğal zeytinyağlı sabunları tercih ederek ellerinizin kuruyarak çatlamalarını önleyebilirsiniz.
erkek-bakim-kremleri
2) İyi Bir Nemlendiriciyi Eksik Etmeyin
Yıkama esnasında yanlış tercih edilen sabunun yanı sıra saf su dahi ellerin kurumasına neden olabilir. Bu nedenle her yıkama sonrasında nemlendirici krem sürerek ellerinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz.
goz-kremi
3) Eldiven Kullanın
Çetin kış şartlarından ellerinizin de çok fazla etkilendiğini unutmayın. Kuruyup çatlamalarını önlemek için sıcacık bir eldiven takmanızda fayda var.
evde-krem-tarifi
4) Güneş Kremi Sürün
Nedense güneş kremini tüm vücudumuza sürerken ellerimizi es geçeriz. Güneş ışınları, ellerimizde yaşlandırmayı hızlandırır. Bu nedenle güneş kremini ellerinize de bir miktar sürerek yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz.
el-kremi
5) Banyo Sürenizi Kısa Tutun
Uzun süren banyolar, derinin daha fazla nem kaybetmesine neden olur. Bu nedenle banyo süresini mümkün olduğunca kısa tutup banyodan çıktıktan sonra ellerinize nemlendirici sürmekte fayda var.
akne-kremi


6) Pişik Kremleri Kullanın
Elleriniz özellikle de tahriş edici durumlara maruz kalıyorsa pişik kremi kullanarak onları bu durumdan en az zararla kurtarabilirsiniz. Pişik kremleri, derinin üst tabakasında bir katman oluşturarak adeta zararlı kimyasallara karşı bariyer görevini görür ve cildin korunmasını sağlar.
goz-kremi
7) Peeling Yapın
Haftada en az 1 kez yapılan peeling ile ellerinizi ölü derilerden arındırarak daha genç ellere sahip olabilirsiniz.
güneş kremi
8) Masaj Uygulayın

Nemlendiricinizi ellerinize sürerken masaj yaparak yavaş hareketlerle sürmeye özen gösterin.
erkek-cilt-bakim-kremleri
9) Ev İşleri Eldivensiz Olmaz
Bulaşık yıkamak, toz almak gibi rutin ev işlerini yaparken temizlik eldiveni kullanmak, ellerinizin yararına olacaktır.
10) Nemlendiricinin İçeriğine Dikkat
İçeriğinde zeytinyağı ve E vitamini bulunan el kremleri kullanmaya özen gösterin.