En Güzel 6 Yılbaşı Makyajı Önerisi 

Yılın son günlerinde hepimizi yılbaşı gecesi heyecanı sarmaya başlar. Heyecanla birlikte soframızdan giyimimize kadar tüm detaylarıyla o gecenin kusursuz olması için düşüncelere dalar arayışlara başlarız.
Eğer siz de yılbaşı gecesi için yavaş yavaş tüm detayları belirlemek istiyor, yılbaşı gecesinde göz alıcı olmayı diliyorsanız yazımızın devamında ilham olacak önerilere ulaşabilirsiniz.

İşte yılbaşı gecesi şıklığınızı tamamlayacak 6 makyaj önerisi…

1. Kırmızı Ruj Olmazsa Olmaz

Yılbaşı ruhunun vazgeçilmezi, onu yansıtan en önemli detay olan kırmızı rengini makyajınızda kullanmakta fayda var. İster mat isterseniz de parlak görünümlü kırmızı ruj kullanarak yapacağınız makyajla hem geceye uygun hem de iddialı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

2. Göz Kapakları Parlasın

Yılbaşı gecesinde iddialı bir makyaj yapmayacaksınız da başka ne zaman yapacaksınız değil mi? Yeni yıla güçlü bir giriş için göz makyajınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Metalik ya da simli farlardan yararlanarak iddialı bakışlara sahip olabilir, gecenin enerjisini uçlarda yaşayabilirsiniz. Belirtmekte fayda var; böyle bir göz makyajını nude tonlarda rujlar tercih ederek daha iyi dengeleyebilirsiniz.

3. Işıltılı Seçimler Yapın

Yılbaşı gecesinde ışıl ışıl görünmek size iyi hissettirecektir. Bunun için ışıltılı bir far, simli pudra, allık ya da makyaj sabitleme spreyi tercih ederek hem gecenin özelliğini hem de güzelliğinizi ve enerjinizi artırabilirsiniz.

4. Dumanlı Bakışlar Vazgeçilmez

Yılbaşı gecesinde ışıltılı ya da nude tonlarda göz makyajları tercih etmek size göre değilse sizi en az onlar kadar etkileyici kılacak dumanlı göz makyajına bir şans verin deriz. Doğal dumanlı bir göz makyajı ve kırmızı, pembe tonlarında mat rujların nefis uyumu ile çok etkileyici bir görünüm elde edebilir, yılbaşı gecesinin en iddialı konuğu siz olabilirsiniz.

5. Eyeliner ve Rimelde Aykırılık

Eyeliner ve rimelde genellikle siyah rengini tercih edenlerdenseniz bu yılbaşında zincirlerinizi biraz kırmaya ne dersiniz? Siyah yerine lacivert, kırmızı, beyaz gibi renklere sahip eyeliner ve rimel seçimleri ile kendinize büyük bir değişim yaşatabilir, yeni yıla bambaşka bir ruhla girebilirsiniz.

6. Tırnakları Unutmayın

Makyajınızı ve kıyafetinizi tamamlayacak en önemli detaylardan biri olan oje seçimini unutmayın. Yılbaşı ruhuna göre kırmızı, toprak ya da şeftali gibi tonlarda ojeler seçerek hoş ve etkileyici bir uyum yakalayabilir, kusursuz görünebilirsiniz.