En İyi 6 Makyaj Hilesi Burada

Kiminin gözleri küçük, kiminin dudakları ince; fakat makyaj diye bir şey varken bunların hiçbiri dert değil. Makyaj yaparken küçük hileler sayesinde göz yanılmaları yaratarak istediğiniz gibi görünmek mümkün. Nasıl mı? Şimdi sıralayacağımız makyaj hilelerini not alsanız iyi edersiniz, işte detaylar:

  • Dolgun Dudaklar Hayal Değil

Özellikle kadınların büyük bir çoğunluğu dolgun dudakların hayalini kurar. Siz de dolgun dudaklarım olsun, diyenlerdenseniz bunun için herhangi bir estetik müdahaleye gerek yok. Nane yağı sayesinde daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Rujunuzu bir miktar nane yağı ile karıştırarak sürerseniz dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir diğer yöntem olarak da dudağınızın ortasına açık renkte dudak kalemi sürebileceğinizi unutmayın.

  • Daha Büyük Gözlere Sahip Olun

Bakışların daha etkili olabilmesinde göz büyüklüğünün önemli olduğunu düşünüyor ve küçük gözleriniz olduğu için üzülüyorsanız bu yöntem tam size göre! Gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesi için göz içine beyaz kalem çekmeyi deneyebilirsiniz, böylece belki de hayalini kurduğunuz o etkili bakışlara da sahip olursunuz.

  • Eyelineri Kusursuz Çekin

Eyeliner çekmek, makyaj yapmanın en zorlu aşamalarından biridir; ancak bu aşama kolaylaştırılabilir. Eyelineri orantılı bir şekilde çekmekte zorlanıyorsanız öncelikle noktalar halinde uygulamayı deneyebilirsiniz. Daha sonradan bu noktaları birleştirerek kısa sürede daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

  • Daha Küçük Burun Hayal Değil

İdeal büyüklükte ve düzgün yapıda bir burun herkesin hayalidir, bunun için birçok insan estetik müdahaleler yaptırmaktan geri kalmaz. Eğer ki siz de burnunuzun görünümünden memnun değilseniz bunu makyaj hilesi ile geçici de olsa bir çözüme kavuşturabilirsiniz. Bronz kontür yöntemi ile burnunuzu daha ince ve daha küçük göstebilirsiniz.

  • Kaşlarınızın Etkisini Artırın

Daha etkili bakışlar konusunda gözlerden sonra en önemli detay, düzgün görünümde kaşlara sahip olmaktır. Kaşlarınızın daha kalkık ve düzgün bir görünüme sahip olması için kaşlarınızın altına aydınlatıcı uygulayabilir, böylece mükemmel bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

  • Dolgun Kirpiklere Sahip Olun

Göz makyajı konusunda en önemli detaylardan biri doğru bir rimel kullanmak ve kirpikleri olduğundan daha dolgun göstermektir; ancak bu amaç için kimi zaman iyi bir rimel dahi yetmeyebilir. Kirpiklerinizi olduğundan daha gür göstermek istiyorsanız üst göz kapağının içine siyah göz kalemi uygulamak, akıllıca bir makyaj hilesi olacaktır.