En Sık Yapılan ‘Nemlendirme’ Hataları

Malum kış tüm şiddetiyle kapıda. Şimdi en az üşütmemek kadar bir diğer önemli gündem maddemiz de cilt korumamız. Evet, kış ayında da güneş kremleri kullanmak önemli bunu biliyoruz. Cildi nemlendirme desek, oho çoktan aklımızda. Ve fakat şuan ki konumuz cildi salt nemlendirmek değil ‘doğru’ uygulamalar yapmak.

Sizin için gerçek bir nemlendirmenin detaylarını ele aldık ve en sık yapılan hataları derledik.

1- Cildi kuruyken nemlendirmek. Kulağa ilginç geliyor ama cildinizi çok kuruyken nemlendirmek yerine önce bir temizleme sütüyle iyice silin. Üzerine kreminizi sürün. Ya da öncesinde mutlaka bir peeling yapın. Kuru cilde sürülen krem, cilde tam anlamıyla nüfus etmeyebilir.

krem_surmek

2-Kremi gelişi güzel sürmek mesela. Aklınıza estikçe değil, her gün sürerseniz cildinizin kurumasına fırsat vermezsiniz.

el-kremi

3- Akneniz var diye, cildinizi nemlendirmeyi atlıyor musunuz yoksa? Sivilcelerinizin olması, cildinizi nemlendirmenizi aksatmamalı. Her durumda nemlendirici uygulamaya devam edin, doktorunuz aksini önermedikçe tabi.

akne

4- Gece ve gündüz aynı kremi kullanmak da bir hata. Bu ikisini mutlaka ayırt etmeliyiz. Özellikle 11’den sonra, uyurken cildimiz kendini yeniler haliyle daha özel ve onun ihtiyacını karşılayan bir kreme yönelmekte fayda var. Gündüz krem uygularken, gece serum uygulayabilirsiniz mesela.

akne-kremi

5- Göz altınıza uyguladığınız krem ile gündüz uyguladığınız kremi de ayırmanızda fayda var. Göz çevresi çok daha hassastır bu nedenle özel bakıma ihtiyaç duyar. Krem uygularken, göz altınızı kayırın yani 🙂

goz_kurulugu

Daha pek çok cilt bakım önerisi sizi MigrosTV‘de bekliyor. Güzellik ve Bakım kategorimizi tıklayarak, ihtiyacınız olan tüm içeriklere tek tıkla ulaşabilirsiniz.