Kim Demiş Olmaz Diye: Birbiriyle Yakışmaz Denilen Renkleri Bir de Böyle Deneyin!

Kulağımız alışmış bir kere; enine çizgi geniş boyuna çizgi uzun gösterir, lacivert ile siyah gitmez, kırmızı ile pembe ay yok imkânsız, -sız -sız, -sız! Şimdi geçmişe bir sünger çekelim ve yeni akımlara yelken açalım. Birbiri ile uymayacağını düşündüğünüz renkler, akıllı kombinlerle çok şık durabilir! Nasıl mı? Gelin aşağıda anlatalım.

1- Kırmızı ve Mor

Birçok insana göre ayrı ayrı güzel olsa da yan yana birbirine yakışmayan renkler gibi durur. Ancak mesela şu şekilde bir kombin yapabilirsiniz; kırmızı ceket, sizi capcanlı gösterecektir.

içerik

2- Kot Üstüne Kot

Kim demiş yakışmaz diye? Mühim olan kot renklerini tutturabilmek. Koyu tonda bir kotun üzerine açık tonda bir kot rengi gömlek giyebilir, tüm bu kombini taba ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.

4dff6840-d280-0133-8307-06e18a8a4ae5

3- Lacivert ve Siyah

Aslında güzel bir kırılım noktası. Eğer siyahın boğucu etkisinden kurtulmak ama aynı zamanda koyu renk giyinmek istiyorsanız siyahın netliğini lacivert ile kırabilirsiniz. Renk geçişleri güzel durabilir.

3

4- Pastel Üstüne Pastel

Tabi burada ince bir çizgi var, ayarı kaçarsa paskalya yumurtasını da andırabilir. Bunu önlemek için pastel tonlu parçalardan birini çiçekli yapabilirsiniz. Böylelikle yazın tüm pastelliğini üstünüzde taşımış ve bahar gibi ferah bir görünüm elde etmiş olursunuz.

4

5- Kahverengi ve Siyah

Kahverengi ve siyahı bir arada kullanmak istiyorsanız, kahverengiyi karamel tonlarında seçmeniz daha iyi olabilir. Karamel ya da taba rengi ile siyah çok daha çekici olacaktır.

6

6- Puantiye ve Çizgi

Anneannenizin “puantiye varsa çizgi olmaz” ezberini bozabilirsiniz. Büyük elbiseler gibi dikkat çekici farklar yerine, minik parçalarla bu iki deseni birbirine kombinleyebilirsiniz.

7

Hazır konu renklerden açılmışken, burcunuza göre sizin için hangi rengin favori olduğunu öğrenmek için şu yazımıza mutlaka göz atın!