Eyeliner Profesörlüğüne Giden 5 Gizli Adım!

Siyah çizgi hiç bu kadar cazibeli olmamıştı!

Tek bir el titremesi ile her şeyi mahvedebilen, fazlası zarar azı yavan ama her şeye rağmen büyüleyici etkiye sahip bir makyaj uygulaması; eyeliner. Eğer eyeliner vazgeçilmeziniz ise size güzel haberlerimiz var. Sizin için 5 soru 5 cevap hazırladık. Eyeliner profesörlüğüne giden 5 adım sizi yazımızda bekliyor!

eyeliner

1- Eyeliner çekerken elim titriyor, sonra bir bakmışım benim göz kapağı olmuş otoyol!

Otoyol trafiğinden yan yola aktaralım o halde sizi. Eyeliner çekmeye başlamadan önce bir taslak oluşturun. Önce siyah göz kaleminizi çekin. Fazla olduğunu düşündüğünüz noktaları pamuk çubuğu ile silin ve üzerine eyeliner’ınızı uygulayın. Bu taslak, pusulanız olacaktır!

2- Eyeliner çektikten inatmış gibi gözümü kırpıyorum, sonra bir bakmışım kaşıma kadar bulaşmış! Kaş eyeliner’ı işine mi girsem?

Yok, girmeyin; göz iyidir. Bunun için yapmanız gereken basit. Eyeliner’ı çektikten sonra elinizin altında hep bir kulak pamuğu olsun. Uygulamadan hemen sonra kulak çubuğunu yan bir şekilde, pompalayarak eyeliner’ınızın üzerine hafifçe dokunun. Bu bir aplikatör de olabilir, şart değil. Maksat, eyeliner’ınızın üzerine hafifçe dokunmak ve ıslaklığını kurulamak.

göz makyajı

3- Eyeliner çekerken havalı havalı kuyruk yapayım diyorum, sonra bir bakmışım benim kuyruk şakaklarıma kadar çıkmış. Nasıl orantılayacağım?

Gözünüzü gererek işe başlayın. Elinizle gerdiğiniz gözünüze eyeliner’ı uygulayın;
kirpik çizginizde durun. Sonra gözünüzü açın ve gözünüz açık haldeyken uygulayın. Böylelikle durmanız gereken yeri görmüş olursunuz.

4- Eyeliner çekince kirpiklerim sanki daha az gür gözüküyor; bunun bir püf noktası var mıdır?

Vardır! Çift kuyruk duydunuz mu hiç? Eyeliner’ınızı çekin. Kuyruk çizginizin hemen üzerine bir kuyruk çizgisi daha yapın. Minie Mouse gibi… Böylelikle kirpikleriniz daha yoğun gözükecek ve bakışlarınız daha etkili olacaktır.

eyeliner nasıl çekilir

5- Eyeliner uygulaması iyi hoş da hemen gözümden gidiveriyor; beni pek sevmiyor sanırım!

Seviyordur seviyordur. Bunun basit bir çözümü var. Eyeliner uygulamadan önce, gözünüzün üzerine kuru bazlı bir pudra sürün. Pudra, eyeliner’ı sabitleyecek ve kalıcılık süresini uzatacaktır. Bir deneyin deriz!

Makyaj sırları ile güzellik bir tık uzağınızda. Sizin için daha pek çok makyaj tüyomuz var. Etkili makyaj önerileri için bizi takip etmeye devam edin!