Ünlülerin Makyözleri Yanıtladı: Gelmiş Geçmiş En Büyük 6 Makyaj Hatası!

Mevzumuz derin anlayacağınız… Güzelliğiniz ile büyülemek, dillerde makyaj stilinizin dolaşması, alkışlar, ‘like’lar, paylaşımlar… Birbirinden güzel cümleler anlayacağınız. Tüm bunlara gölge düşüren basit ama büyük hataları listeledik bugün size… Siz siz olun, bu hataların güzelliğinizi gölgelemesine izin vermeyin!

makyaj

1- Cildiniz kuruyken asla makyaj yapmayın. Kuru cilt, fondoteni krem olarak algılar ve bir süre sonra emer. Sonra da tezat şekilde kusar ve berbat bir görünüm haline gelir.

2- Mariah Carrey’in makyözü Mari Shten’in bir uyarısı var. Bronz pudrayı tüm yüze uygulamak, yüzünüzü yorgun gösterecektir. Burun ve elmacık kemikleri, bronz pudra için ideal bölgeler. Boynunuzu da unutmayın tabi!

3- Makyaj fırçalarınızı sık sık temizleyin. İdeal olan haftada bir olabilir hatta. Cildinizde biriken toz ve kir, fırça ile ‘bakteri bütünü’ oluşturuyor ve bu hem makyaj malzemenizin kalitesini, hem güzelliğinizi düşürüyor.

makyaj_ hataları

4- Yaz ve kış mevsimini giysilerimiz ile ayırdığımız gibi, cildimizle de ayırmalıyız. Yazın daha su bazlı, neme dayanıklı fondoten kullanırken, kışın daha nem sağlayan bi’tık daha kalın bir fondoten tercih edebiliriz. Aynı şey maskara için de geçerli. Yazın terden akan maskaraları su geçirmen olanlarıyla değiştirmek en basiti.

5- Olivia Palermo ve  Lily Cole gibi isimlere makyözlük yapan Rachel Wood’a uzatalım şimdi de kalemimizi 🙂 Wood’a göre makyaj malzemesini almadan önce sadece tek bir bölgeye uygulamak yanlış. Fondöten için ideal yer çene altı olsa da tüm yüze uygulamak daha iyi sonuç verecek ve kararınızı etkileyecektir.

makyaj_fırçası

6- Finali de Lady GaGa’nın makyözü ile yapalım.  Christina Henry’e göre pudayı tüm yüze uygulamak yerine yalnızca T bölgemize sürmek, daha iyi sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Parlamayı alırken, cildimizi de kurutmamış oluruz böylelikle. Aklın yolu bir 🙂

Makyaj ile aranız iyiyse, sizin için hazırladığımız şu videolara da bir göz atmanızı öneririz; güzellik bakımdan, makyaj sırlarına, pratik cilt bakım maskelerinden, özel ipuçlarına…

Aradığınız her şey MigrosTV’de!