Gençlik Aşkına: Boyun Kırışıklığını Önlemenin Basit İpuçları

Yaşımızı ele veren bir ellerimiz bir boynumuz zaten. Onu halletsek geriye hiçbir şey kalmayacak. Malum, kozmetik sektörü hız kesmiyor; gün geçmiyor ki yeni ürünlerle daha da genç bir görünüme kavuşmayalım. Neyse bu konuyu sonra konuşuruz şimdi lafı değiştirmeyelim.

Bugün konumuz boyun kırışıklığı. Bazı basit ipuçları ile boynunuzun daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

strong>1- Doktorunuzun önereceği kolojen destekleyici ürünler ile işe başlayın. Cildinizin elastikiyetini sağlaması bakımından kolojen desteği ilk maddemiz.

cilt_bakımı

2- C vitamini takviyesi sağlığımızın bir parçası ancak içten olduğu kadar dıştan da beslemeli. C vitamini içeren kremleri sürmek de yaşlanma karşıtı bir etki sağlayabilir.

c_vitamini

3- Omega 3 ve 6’yı uyumadan önce tüketin. Omega 3 cildinizi için doğal bir kolojen kaynağı. Cildin gece kendini yenilediğini düşünürsek, mantıklı bir seçim olabilir.

omega_3

4- Kreminizi sürerken göz çevrenize verdiğiniz önem kadar boynunuza da özen gösterin. Yuvarlak hareketlerle masaj yaparak kremi uygulayın. Düzenli kullanımda farkı göreceksiniz.

güneş kremi

5- Uzmanlara göre düzenli egzersiz de cilt sağlığı için önemli. Boynunuz ve elinizdeki kırışıkların egzersiz ile yok olacağını düşünmek belki biraz ütopya ama cildinizin daha fazla zarar görmemesi için mantıklı bir öneri.

spor

6- Yazımızın finalinde de kırışık önleyici bir maske tarifi verelim, uygulamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ettikten sonra…

süt_maskesi

Çemen otu, bu mucizenin başrolünde. Çemen otu tohumunu kaynatın, soğuduktan sonra yüzünüzü ve boynunuzu bu su ile yıkayın. Ya da çemen otu yağını masaj yaparak da uygulayabilirsiniz.Cildinizin ihtiyacı olan doğal maske tariflerinden size en uygun olanını, şuraya tıklayarak seçebilirsiniz.