İyileştirme Hilesi: Göz Akının Daha Aydınlık Görünmesi Nasıl Sağlanır?

Ciltte görülen yaşlanma problemleri, genel olarak her yaşta bütün kadınları endişelendiren bir sorundur. Ama hepimizin aklını kurcalayan bir konu daha var; bu da gözün beyaz kısmının yeterince aydınlık görünmemesi. Yoğun iş hayatı ve yaşla birlikte değişime uğrayan göz akı; sizi mutsuz, yorgun ve donuk mu gösteriyor? İşte göz damlalarından makyaj hilelerine kadar göz aklarını daha beyaz göstermenin 9 yolu!

göz_sağlığı

Hızlı ve Etkili Çözümler

Göz Damlaları

Damlalar, göz akını daha parlak hale getirir. Hatta uzun süre lens kullanımda oluşan göz kırmızılığını da beyaza dönüştürür. Şu konuda bir uyarı da bulunalım; düzenli olarak göz damlası kullanmanız bir sure sonra efektifliğini yitirecektir.

Göz Damlası

Soya Sütü

Soğuk soya sütünün içerisinde ıslatılmış pamukları, gözlerinizin üzerinde bir süre bekletmek istenilen sonucu elde etmenizi sağladığı gibi doğal bir çözümdür. Soya sütünün anti-inflamatuar etkili protein yapısı, kan damarlarını daraltarak gözlerdeki kırmızı görüntüyü azaltır ve şişik göz altlarını bir nebze olsun rahatlatır.

Soya Sütü

Bol Sıvı

Susuz kalmanın tüm vücuda olumsuz etkisi olduğu gibi göz problemlerinde de aynı etkiyi taşıdığı görülmüştür. Bu yüzden bol miktarda su içmeniz son derece önemli.

su

Beyaz Göz Farı

Makyaj yaparken gözlerinizin iç kısımlarına süreceğiniz beyaz göz farı, büyük fark yaratır. Yüzünüzün gölgede kalan koyu alanlarını da aydınlatmak, gözlerdeki sarı veya kırmızı görüntüyü engellemeye yardımcı olur.

Far

Mavi Maskara ve Eyeliner

Makyaj yaparken kirpik çizgisi boyunca süreceğiniz mavi eyeliner üzerine yine mavi renkte kullanacağız maskara gözlerdeki yorgun görünümü azaltır. Ayrı ayrı da uygulayabileceğiniz bu makyaj tekniğine ek olarak, alt ve üst göz kapakları üzerinde kapatıcı kullanmak, yüzünüze daha aydınlık bir görünüm kazandırır.

eyeliner

Uzun Süreli Çözümler 

Havuç Tüketin

Havuç, içerdiği A ve C vitamini bakımdan zengin olduğundan daha parlak ve sağlıklı gözlere sahip olmak isteyenler için tüketilmesi gereken bir besindir.

havuç

Şeker ve Yağdan Kaçının

Tüketilen yağ ve şekerin sağlığınıza, iyi yönde hiçbir faydası olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Vücutta toksinlere dönüşen bu gıdalar karaciğerinizi doldurarak, düzgün bir şekilde çalışmasını engeller bu da sarı ve kırmızı gözlere neden olabilir.

seker

Kafein Tüketimi

Susuz kalmanın vücuttaki etkisinden birkaç madde öncesinde bahsetmiştik. Kahve tüketimi de vücutta su kaybına sebep olur. Kahveden vazgeçemem diyenler için önerimiz; gün içerisinde tükettikleri kahve miktarı kadar su da içmeleri gerektiği.

jamaika_kahvesi

Güneş Gözlükleri

Açık ve güneşli havalarda gözlük takmanızı öneriyoruz. Rüzgar ve UV ışınlarına maruz kalan gözler daha hızlı aydınlığını yitirebilir.

gozluk