Göz Alıcı Kirpikler İçin 5 Pratik Bilgi!

Kimi zaman uzunluğu ile göz dolduran, kimi zaman az ile hüzne boğan… “Ok gibi!” teriminin isim sahibi; kirpikler! Kirpik şekliniz nasıl, uzun ve gür olup bol bol kıskanılanlardan mısınız yoksa az olup takma kirpiğe gönül verenlerden mi? Bu yazımızda sizin için kirpik bakımına dair tüyolara paylaşmak istedik. Kirpiğin bakımı mı olur demeyin oluyor, kısa bile olsa uzatır; seyrek bile olsa gürleştiririz o derece yani. Sözü uzatmadan kirpikleri güzelleştirmenin tüyolarını sıralayalım.

kirpik-bakimi

1- Kirpik Bakımı!

Cilt maskeleri ile kendinizi şımarttığınız kadar, bu bakım yöntemi ile de kirpiklerinizi şımartın! İhtiyacınız olan rafine olmayan bir yağ; özellikle marula ya da Hint yağı. Marula yağı, kirpiklerinizi nemlendirirken Hint yağı uzamalarını sağlar. Bir fırça ya da kulak pamuğu yardımı ile kirpiklerinize süzün ve bir süre bekleyin. Alerji durumuna karşı bir uzmana danışmayı ihmal etmeyin.

2- B Vitaminin Gücü Adına!

B vitamini saçlarınızı, derinizi ve tırnaklarınızı güçlendirmenin en doğal yolu. O halde sıra neden kirpiklerinize gelmesin? Eczaneden alacağınız B vitaminini, bir kulak pamuğu yardımı ile kirpiklerinize sürebilirsiniz. Güçlendirecek, uzatacak ve daha kuvvetlendirecektir.

3- Kirpik Kıvırıcı Kullanırken Buna Dikkat!

Maskaranızın uzun süre dayanmasını, kirpiklerinizin de herkesten rol çalmasını istiyorsanız, kirpik kıvırıcınıza 15 saniye kadar fön makinesini tutun. Fön makinesi ile ısınan kıvırıcı hafif ılındıktan sonra kirpiklerinizi kıvırın. Üzerinden 1-2 dakika geçtikten sonra da maskaranızı uygulayın. Sonuç inanılmaz
çekici olacaktır.

4- Maskara Seçimi!

Maskaranızı, sadece dolgun / uzun / gür göstermesine göre seçmeyin; aynı zamanda içindeki nem oranının fazlalığı da odak noktanız olsun. Tıpkı saçınız gibi, kirpiğinizin de neme ihtiyacı var. Yeterli nem almayan kirpikler, kırılmaya mahkûmdur ki bu en istemediğimiz sonuç.

5- Ve Final; Rimel Nasıl Uygulanır?

Finali de güzel bir video ile yapalım istedik. MigrosTV’de makyaj ve güzelliğe dair her şeyi bulabilirsiniz. O videolardan birini hazır konumuzken paylaşalım isteriz; rimel nasıl uygulanır? Püf noktalar için MigrosTV’den ayrılmayın!