Göz Çevresi Kırışıklıklarını Azaltan 7 Yöntem

Yaş almanın ilk göstergelerinden biri, göz çevresinde oluşmaya başlayan çizgilerdir. Gerekli önlemler alınmadığında ince çizgiler, giderek derinleşecek ve kişiye olduğundan daha yaşlı bir görünüm kazandıracaktır. Bunun için gerekli önlemler alınmalıdır. Peki göz çevresi kırışıklıkları için ne gibi önlemler alınabilir, gelin birlikte bakalım:

1. Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

Hindistan cevizi yağı, ciltteki kırışıklıkları önleme konusunda en etkili malzemelerden biridir. Göz çevresinde kırışıklık oluşmaması için her gün gözlerinizin altına Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak etkili bir önlem almak mümkündür.

2. Düzenli Uyuyun

Sadece düzenli uyuyarak göz çevresinde oluşan kırışıklıkları önemli oranda önleyebileceğinizi biliyor musunuz? Zihin ve beden sağlığı için önemli olan uyku düzeni, ciltteki yaşlanma belirtilerinin gecikmesini sağlar. Düzenli ve yeterli miktarda uyuyarak göz çevresinde morluk, torba ya da kırışıklık oluşumunu önleyebilir uzun yıllar daha genç kalabilirsiniz.

3. Bol Su için

Gün içinde yeterli miktarda su içerek cildinizde oluşacak yaşlanma belirtilerini önleyebilirsiniz. İçtiğiniz su sayesinde cildinize elastikiyet kazandırır, kırışıklık ihtimalini azaltırsınız.

4. E Vitamini Uygulayın

E vitamini, cilt sorunlarını yok etme konusunda akla gelen ilk vitaminlerden biridir. Gece yatmadan önce E vitamini içeren kremlerle göz çevresine masaj uygulayabilir, kırışıklıkların oluşma riskini en aza indirebilirsiniz.

5. Avokadodan Yararlanın

Avokado hem çok lezzetli hem de her açıdan çok faydalı besinlerden biridir. İçerdiği yararlı yağlar, cildin yağ üretimini de olumlu yönde etkiler ve cildin daha genç görünmesini sağlar. Düzenli olarak bir miktar avokadoyu ezip göz çevresine masaj yaparak uyguladığınızda cildin ihtiyacı olan nemi karşılar, kırışıklık olasılığını düşürürsünüz.

6. Salatalıktan Yararlanın

Gözlerinde salatalık dilimi ile dolaşan kadın sahneleri, hepinize tanıdık değil mi? İşte o kadınların hiçbiri bu işi boşuna yapmıyor; çünkü salatalık göz çevresindeki kaz ayağı görünümlerini ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı oluyor. Her gün ince ince dilimlediğiniz salatalıkları göz çevresinde 15 dakika kadar bekleterek göz çevresi kırışıklıklarını azaltabilir, daha genç bir görünümü garantileyebilirsiniz.

7. Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanın

Mevsimi geldiğinde bayıla bayıla tükettiğimiz üzümlerin, çekirdek yağının kırışıklıklara karşı iyi bir savaşçı olduğunu öğrenince üzümleri daha çok sevmeye başlayabilirsiniz. Cildi besleyen ve nemlendiren içeriği sayesinde üzüm çekirdeği yağı, göz çevresindeki kırışıklıklarla mücadele eder. Her gün masaj yaparak uygulandığında cildin temizler ve göz çevresindeki kırışıklıkların yok olmasına yardım eder.