Gül Suyu Mucizeleri Yüz Güldürüyor!

Güllacın aroması, sütlü tatlıların gülü güllaçtan bahsediyoruz bugün. Mutfağınızda kullanmaya alışık olduğunuz güllacı günlük hayatımıza dahil ediyoruz. Hazırsanız ipuçlarına başlıyoruz.

1- Hani o çok dert ettiğiniz akne var ya, işte onun oluştuğu yatağı darmadağın eder gül suyu. Akne oluşumuna meyil hazırlayan gözeneklerdeki tüm kirleri ve birikmiş yağları gül suyu ile temizlerseniz siz sivilceden değil sivilce sizden korkar.

akne

2- Gözaltı morluklarınızla ya da torbalarınızla verdiğimiz şu reçeteye rağmen hala başınız dertteyse, gül suyu kürünü deneyin. Gül suyunu bir pamuğa dökün ve kompres yaparak göz altınıza uygulayın.

dumanlı_goz_makyajı

3- Makyaj temizliği için badem sütü çok iyi, gül suyu da. Eğer kimyasallarla aranız iyi değilse ya da evinizde kalmadıysa gül suyu güzel bir makyaj çıkarıcıdır aklınızda olsun.

badem

4- Gül suyunu buz kalıplarına koyun. Sonra bir tülbente sarın ve yüzünüze uygulayın. Sonra ne mi oluyor? Cildinizdeki kan deveranı artıyor ve daha gergin ve dinç gözüküyor.

cilt bakımı

5- Cildin ph dengesini koruduğu için özellikle güneşte kızaran ve şişen cildinize mükemmel bir bakım yapar. Güneşlenmenin en sıkıntılı noktalarından biri cilt soyulması malum. Gül suyu cildi güzelce nemlendirdiği için bu sorunun oluşmasını da önler. Soyulmaya dair şurada paylaştığımız bir yazımız var, o da size yardımcı olabilir bu arada.

cilt

Gül suyunun faydaları say say bitmiyor, şimdilik bir virgül koyalım sonra kaldığımız yerden devam edelim.