Güneş Gözlüğü Takarken Nasıl Makyaj Yapılır?

Hiç aklınıza geldi mi araştırmak ya da hiç bu detaya takıldınız mı bilmiyoruz. Güneşin yakıcı yüzünü göstermesiyle birlikte kaynakçıdan hallice gözlükler ile arz-ı endam etmemiz de içten bile değildi doğrusu. Peki “Yüzümüzü kaplayan gözlüğe göre makyaj stili nasıl olmalı, neleri öne çıkarmalıyız?” Sizin için araştırdık.

1- CC Krem!

BB’de olur 🙂 Eğer güneşte kızarmaya meyilli bir cildiniz varsa CC krem daha uygun. Hem fondöten gibi yüzünüzü kapar, hem güneşten korur ve dahası yapış yapış bir görünüm yapmaz. Güneş gözlüğü kullanırken en sıkıntılı konu da bu ‘yapış yapış’ olma halidir. Gözlük takarken, fondöten yerine bu CC kremler işinizi daha da kolaylaştıracaktır.
güneş kremi

2- Bol Maskara!

Gözlüğün arkasında kalan göz çevreniz çok fazla hava almayacağından, camdaki buharın da etkisi ile makyajınızı dağıtabilir. Bu nedenle gözlük takarken yoğun göz makyajından kaçınmanızda yarar var. İdeal olanı bol rimel. Hatta eyeliner’a bile gerek yok. Yaz sıcağında hep akma riski taşır bunlar. Terlediğiniz için tutmayan makyaj için de bazı önerilerimiz var. Şu yazımıza da bir göz atın deriz. Terliyken makyaj yapma tüyosu MigrosTV‘de!

rimel_nasıl_sürülür

3- Tüm Yük Dudaklarda!

Teniniz haricinde görünen tek yerinizin dudak olduğunu düşünürsek gözlük takacağınız zaman dudaklara yoğunlaşmakta fayda var. Sadece parlatıcılar yerine iddialı renkler kullanabilirsiniz eğer tarzınız ise… Örneğin bu sene revaçta olan mat rujlar tam da bu iddiayı karşılıyor. İsterseniz mat ruj sürmeden önce yapılması gereken hazırlıklar ile başlayalım, sonra da güzel bir uygulama yapalım.

dolgun_dudaklar

Pratik güzellik sırları ile yaz boyu ekranlarınızda olmaya devam edeceğiz; bizi takip etmeye devam edin!