Güneşten Çatlamış Asfalta Dönen Dudaklara 5 Ekspres Bakım Reçetesi!

Benzetme biraz acımasız oldu ama öyle yani. Tamam, güneşte bronzlaşmak, bronz ten ile ışıldamak falan güzel havalı şeyler de olan dudaklara oluyor. Bazıları bir de kararıyor aman o konuya hiç girmeyelim. Ne diyorduk? Heh, dudaklar.

Efendim malum yaz sıcakları tüm ‘hunhar’lığınca devam ediyor. Dudaklara ekspres bakım şart. Peki şöyle ilaca hacet kalmadan, evde fıştır fıştır yapılabilen bir bakım kürü yok mu? Olma mı? Buyurunuz…

1- Şeker Kürü

Şeker, çatlamış dudaklara birebir. Şekeri, bir çay kaşığı bal ile karıştırıp dudağınıza sürün. Hafifçe ovalayın. Ölü deriler gidecek, dudaklarınız yumuşayacaktır.

seker

2- Bal Kürü

En basitlerinden biri. Tek yapmanız gereken balı dudağınıza sürmek ve bunu haftada birkaç kez tekrarlamak.

bal

3- Gül Yaprağı Kürü

Bakın bu ilginç ama etkili bir kür. Gül yapraklarını güzelce yıkayın. Ardından süte ya da gliserine batırın. Sonra dudağınıza sürün ve gece boyu bekletin. Dudaklarınız pamuk şekeri olacaktır.

gül_yaprakları

4- Süt Kreması

Sütün yatıştırıcı ve yumuşatıcı etkisi, krema ile tetiklenince ortaya mis gibi dudaklar çıkıyor. Süt kremasını dudaklarınıza sürebilir, hasarlı yerleri onarabilirsiniz.

anne-sütü

5- Hardal Yağı

İşi biraz zorlaştıralım ve finali hardal yağı ile yapalım. Hardal yağının dudak kuruluğuna iyi geldiğini biliyor muydunuz? Eğer ekspres bakıma ihtiyacınız varsa, bir deneyin deriz.

dudak

Ev yapımı reçeteler, hayat kurtaran öneriler ve çok daha fazlası… MigrosTV‘de daha pek çok ipucu sizi bekliyor.

Çatlaksız günlere! 😉