Günün Her Anı Mükemmel Gözükmenizi Sağlayacak 6 Güzellik Sırrı!

Güzellik ve bakım… Kadınların vazgeçilmez tutkusu. Daha önce sizin için makyaj tüyoları vermiş, güzellik ve bakım maskelerini paylaşmıştık. Bu sefer, güzelliğinize güzellik katmak için farklı pratik bilgiler derledik.

1- İnce dudakları kalın göstermenin doğal yollarından biri ile başlayalım. Tarçın ve naneli yağlar , dudaklarınızı daha dolgun gösterebilir. Bu karışımı dudaklarınıza sürerseniz, daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz; geçici süre de olsa.

dudak

2- Suya dayanaklı makyajı çıkarmak da bir marifet. Kozmetik ürünlerle makyajınızı rahatça silebilirsiniz ancak daha doğal yollara yönelmek isterseniz, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağını deneyin.  Makyajınız kolayca temizlenecektir. Bu arada Hindistan cevizi yağının farklı kullanımlarını ele aldığımız şu yazımıza da göz atın deriz.

makyaj

3- Cildinizin daha canlı olmasını istiyorsanız, bir çay kaşığı kabartma tozunu yüz yıkama jelinize karıştırın ve yüzünüzü nazikçe ovun. Sonra ılık suyla yıkayın. Cildiniz daha berrak olacaktır.

kabartma_tozu

4- Yağlı saçlara doğal çözüm! Bebek pudrasını saçınıza dökerseniz saç diplerinizdeki yağı almış olursunuz. Bu arada bebek pudrasının farklı kullanımlarını derlediğimiz şu yazımızı da okumanızı öneririz.

bebek-pudrasi

5- Saç uçlarınıza gece yatmadan önce cilt kreminizden bir parça sürün. Sonra yatın. Sabaha saçlarınız yumuşacık olacaktır. Ancak unutmayın, sadece saç uçlarınıza…

sac-bakimi

6- Kirpik kıvırıcınızı birkaç saniyeliğine saç kurutma makinesine tutun ve hafif ılındıktan sonra kirpiklerinizi kıvırın. Çok daha kolay kıvrılacaktır.

kirpik-kas-bakimi

Daha pek çok pratik bilgi ve güzellik sırrı sizi MigrosTV‘de bekliyor. Bizi takip etmeye devam edin! 😉