Güzel Kadınların 7 ‘Kraliçelik’ Sırrı

O reklamlar yok mu o reklamlar! Kusurlu cildi mermer, az kirpikleri kirpi dikeni, ince dudakları kiraz dolgunluğunda gösteren ve bizleri buhrandan buhrana sürükleyen kozmetik reklamları. Onların pek çoğunun birazcık (!) abartılarak yayınlandığını bilsek de içimizde “Neden ben değil?” sorusu ince bir sızı yaratmıyor değil. Peki, bu işin bir sırrı yok mu, bu insanlar ne sürer ne yapar da ciltleri bu kadar kusursuz olur? Sizin için araştırdık. Aşağıdakiler ışık tutabilir gibi sanki… İşte güzelliğine önem veren kadınların özen gösterdiği 6 şey.

1- Akşam temizliği!

Gece kaç olursa olsun, gün boyu tıkanmış gözenekleri ferahlatmadan uykuya gitmeyin. Temizleme jeli, toniği, kremi, gözaltı nemlendiricisi derken az sonra sahneye çıkacakmış gibi ışıldayan bir cilde sahip olun. Ardından dalınan uykunun şifası da güzelliğe güzellik katmak olsa gerek…

cilt bakımı

2- 6 ay doldu mu hoş çakal makyaj malzemeleri!

Makyaj malzemelerinin – ürüne göre değişmekle birlikte- ideal kullanım ömürleri 6 aydır. 6 ayın sonunda biriken bakteriler, cilde zarar verir ve bu zarar bize sivilce olarak geri dönebilir.

makyaj

3- Yaz kış fark etmeden güneş koruyucu!

Güneş’in sadece yazın değil kışın da cildimize dokunduğunu unutmamalıyız. SPF 20 faktörlü koruyucu/nemlendirici, kış aylarında işinizi görecektir.

güneş kremi

4- Krem kullanımında spatula faktörü!

Krem sürmeden önce elinizi kavanoza daldırmaktan kaçının. Her ne kadar elinizi yıkamış olsanız da görünmeyen bakterileri cildinize taşıyabilirsiniz. Bunun için en etkili yöntem bir spatula kullanmak.

krem

5- Ölü hücre kâbusu!

Haftada 1 kez peeling yaptırmaya gayret edin. İsterseniz evinizdeki malzemelerle doğal peeling de yapabilirsiniz. Yanı sıra aydınlatıcı yüz maskesi ile cildinize güzel bir parıltı katabilir ve fondötensiz cildinizle göz kamaştırabilirsiniz.

cilt temizliği

6- Kahve telvesinden gelen güzellik!

Çatlak ve kuru ellerinize acil bakım yapmak için kahve telvesini denemiş miydiniz? Yarım fincan kahveye bir çay kaşığı kadar limon suyu, bir kaşık bademyağı ilave edip macun kıvamına getirin ve ellerinizi ovun. Plastik bir eldiven giyip yarım saat kadar bekleyin ve ardından soğuk su altında ovarak çıkarın. Üzerine normal kreminizi uygulayın. Güneşten kavrulan ellerinize şahane bir ödül olacaktır.

kahve telvesi

7- Ve son: daima gülümseyin!

Daha çok sarılın, daha çok sevin, daha çok gülümseyin. Mutluluğa ve güzelliğe giden yolun en basit mimiğini atlamayın ve daima gülümseyin.

gülümsemek

Belki de güzel bir gülüşün sırrı, güzelliğinizin ardındadır…

Ne dersiniz? 🙂