Güzelleşirken Çirkinleşmemek İçin Hemen Bırakılması Gereken 5 Makyaj Alışkanlığı

Kadınların vazgeçilmez tutkusu; makyaj yapmak. Bazı makyaj taktikleri, güzelleşmek uğruna olsa da yanlış uygulandığında ortaya pek de hoş olmayan manzaralar çıkarabiliyor. Sizin için, bırakmanızı önerdiğimiz o makyaj hatalarını araştırdık.

1- Epeydir gündemde bu moda; buğulu gözler. Gözlerin altına ve üstüne koyu renk far uygulanarak yapılan bu etkili bakışlar, aşırıya kaçtığında havanızı etkileyebilir. Çok koyu ve dışarıya çok taşmış far uygulamaları bakışlarınızı ve ifadenizi sertleştirecektir.

bugulu_makyaj

2- Dudak kalemi uygulaması, çerçeve çizmek için güzel olabilir. Ancak dudağın fazla dışına taşırmak oldukça yapay bir ifade verir. Aynı şekilde dudak kenarlarına, diplere doğru uygulamak da hoş bir görüntü vermeyecektir.

makyaj

3- Çok abartılı kirpik kullanmak da göz yorabilir. Bir de üzerine makyaj uyguluyorsanız, çok daha abartılı bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

kirpik

4- Çok ince ya da çok kalın kaşlar da ifadeyi tamamen değiştiren bir diğer makyaj hatası. Kaşları boyamak bir çözüm olsa da kaş renginin dışında bir ton kullanmak, dikkatleri kaşlarınızın üzerine çekebilir.

kas_modeli

5- Solaryum, bronzlaştırıcı kremler ya da bronzlaştırıcı mendiller ile aranız nasıl bilmiyoruz ancak bu oldukça yapay bir görünüme neden olabilir. Özellikle yüz – boyun – el tonu birbirini tutmuyorsa, bu işlere hiç kalkışmamakta yarar var.

bronz

Makyaj sırları, pratik öneriler ve çok daha fazlası için Güzellik ve Bakım kategorimize mutlaka göz atın deriz!