Güzelliğin ‘T’ Hali; Tasarruf Ettiren Makyaj Tüyoları!

Gün geçmiyor ki yeni makyaj modelleri ile yüzümüz renklenmesin; girdiğimiz ortama ‘Ben buradayım!’ demesin! Bu renklenme olayı her ne kadar yüzümüzü güldürse de, gün sonunda cebe giden elimiz için durum her zaman ‘güldürücü’ olamayabiliyor. Makyaj malzemesinden vazgeçemeyen ancak tasarruf etmenin yollarını arayanlara şahane öneriler hazırladık. Bunları bilmek cebinize #iyigelecek.

makyaj önerileri

1- Bitmek üzere olan ruja ‘sıcak’ çözüm!

Likit rujunuz bitmek üzere ancak ümitler dünyası, en son noktasına kadar kullanmak istiyorsunuz. O halde ihtiyacınız olan bir bardak sıcak su. Likit rujunuzu sıcak suya batırın ve bir süre bekletin. Sıcağın etkisi ile eriyecek ve son günlerini çekmece yerine dudağınızda geçirecektir.

2- Bir sıcak çözüm de maskara için!

Ne yazık ki ne kadar pahalı olursa olsun, maskaranın ömrü çok fazla olmuyor; zamanla kuruyor. Kuruyan maskaranız ile vedalaşmaya henüz hazır değilseniz, yukarıdaki sıcak su çözümünü rimeliniz için de deneyebilirsiniz. Ruja oranla birkaç dakika daha fazla tutun ve bir süre daha masrafı önleyin!

3- Makyaj mendiliniz bittiyse…

Gecenin sonunda yorgun argın bir haldeyken, dakikalarca makyaj çıkarmak ne büyük bir hezimet! Çıkması zor makyajı bile tek hamlede çıkaran mucize güç ile tanışın! Eğer makyaj temizleme malzemeniz bittiyse ve elinizin altında Hindistan cevizi yağı varsa hallederiz, sorun değil. Hindistan cevizi yağını cildinize sürün 2 dakika bekledikten sonra ılık ve nemli bir bez ile yüzünüzü silin. Makyajın 2 dakikada çıkması yetmiyormuş gibi bir de üzerine krem sürmenize gerek kalmayacak, cildiniz tek hamlede nemlenecektir! Hindistan cevizi yağı ile ilgili daha önce paylaştığımız şaşırtıcı yazıyı okumuş muydunuz?

makyaj teknikleri

4- Parfümü kalıcı olmayanlar bu yazıya!

Esansı ne kadar güçlü olursa olsun, tenden tene kalıcılığı değişen parfümlerle çevrili dört bir yanımız. Eğer parfümünüzün kalıcılığından şikâyetçiyseniz, kokusuz bir losyon sürüp üzerine parfümünüzü uygulamayı deneyin. Çok daha kalıcı olacaktır.

5- Çabuk biten fondötenlere fırçalı çözüm!

Fondöteninizi ne ile uyguluyorsunuz? Eğer genelde sünger kullanıyorsanız, daha etkili bir fikrimiz var. Sünger, fondöteni emer ve bu şekilde yapılan uygulama, cildinizde maske etkisi yaratır. Bunu önlemek için en ideal kullanım, fondöten fırçasıdır. Migros Mağazaları’nda bulabileceğiniz Real Techniques kozmetik fırçasını deneyin, sonuç pürüzsüz olacaktır. #iyifiyat cebinizi mutlu edecek!

 

6- Bebek pudrasının mucize etkisi!

Takma kirpik etkisini seviyorsunuz ancak kirpiklerinizin topaklanmasını önleyemiyorsunuz. O halde size şahane bir önerimiz var; bebek pudrası. Önce her zaman olduğu gibi rimelinizi uygulayın. Çok kurumadan üzerine başka bir rimel fırçası ile bebek pudrası uygulayın. Ardından maskaranızın ikinci katını çekin. Sonuç: Ekstra dolgun ve yapışmayan kirpikler.

7- Kırılan farı yeniden kullanmanın pratik yolu!

En sevdiğiniz farınız kırıldı ve kullanılmaz hale mi geldi? Makyajın olmazsa olmazı farlarınızı daha uzun süre kullanmak için pratik bir önerimiz var. Videomuza tıklayın!