Güzellik Rutininize Ananası Eklemeniz için 6 Neden

Vitamin dolu ananası güzellik rutininize eklemeniz için de nedenleriniz var!

1)      Genç bir Cilt için!

Eğer yaşlanma karşıtı doğal bir ürün arıyorsanız işte size ananas! Kendisi antioksidan kaynağı bir meyve olmanın yanı sıra, cilde zararlı radikallerle savaşır. Mango ve ananasla evinizde yapacağınız yüz maskesi ile kırışıklıklarınızı minimuma indirebilirsiniz, hem de tamamen doğal yollardan.

ananasli-maske

2)      Sağlıklı Dişler için!

İçerdiği yüksek orandaki C vitamin sayesinde günde 1 dilim ananas yemek dişlerinizi ve diş etlerinizi güçlendirir. Sağlık kazandırır. Üstelik her zamankinden daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. 

ananasin-faydalari

3)      Yumuşak Dudaklar için!

Ananasın içindeki asit miktarı kimileri için problem olmazken kimileri içinse acı veren bir deneyime dönüşebilir. Ama eğer dudaklarınız kuruysa ve pul pul dökülüyorsa ananas suyuyla dudaklarınızı 5 dakika kadar yıkamanız yumuşacık dudaklara sizi 1 adım daha yaklaştıracak!

ananas-maskesi

4)      Cilt Lekeleri için!

Ananas yumuşak ve parlak bir cilt için ideal bir meyvedir. İster ananası püre haline getirerek ister suyunu çıkararak doğrudan cildiniz üzerinde kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayacağınız ananas kürü ile cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

ananas-bakimi

5)      Sağlıklı Tırnaklar için!

Eğer ellerinizin kuruluğundan şikayetçiyseniz, ananas lapasını deneyin. Ellerinizdeki çatlaklara ve tırnaklarınıza püre haline getirdiğiniz ananası güzelce sürün. Ayrıca ananası doğrudan yemeniz de cildinize iyi gelecektir.

uzum-ananas-kokteyl

6)      Sağlıklı Saçlar için!

Duştan çıktıktan sonra kabarıklığını bir türlü indiremediğiniz saçlarınız mı var? Paniğe gerek yok! Saçlarınız için içeriğinde ananas olan bir saç kremi kullanırsanız saçlarınız sanki her gün fön çektiriyormuşsunuz gibi görünecektir. Üstelik ananas, saçlarınızın güçlenmesini ve parlak görünmesini de sağlayacaktır.