Hamilelikte Gaz Sorununa 5 Çözüm!

Yazımıza tıkladığınıza göre durumlar ciddi 🙁 Gaz sıkıntısı normalde bile sinir bozucuyken bir de hamilelikte yaşanması, sizi çileden çıkartıyor değil mi? Peki o sabah bulantılarına ne demeli? Sayılı gün çabuk geçer merak etmeyin, hele ki ucunda kocaman bir mutluluk varsa. Bu yazımızda sizi şu gaz sıkıntılarından kurtarmayı
hedefliyoruz. Ancak söylemeden geçmeyelim siz mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin olur mu? Haydi, uzatmadan sadede gelelim…

hamilelik

1- Beslenme Günlüğü Tutun!

Yediklerinizi yazmak ve varsa şüphelendiğiniz yiyeceği listeden çıkarmak ilk adım. 1 hafta boyunca yediklerinizi yazın; ne yiyince rahatsınız ne yiyince sıkıntınız oldu… Haftanın sonunda ‘o’ yiyeceği bulacaksınız!

2- 30 Saniye Kuralı!

Sabırsız da olsanız sabretmeniz sizin için iyi olabilir. Yemekleri yavaş ve 30 saniye çiğneyerek yiyin. Lokmalarınız küçük ve yutulabilir olsun. Böylelikle hazmı daha kolay olacaktır.

3- Süper İkili!

Lif ve su… Lif tüketiminizi arttırıp, su tüketiminizi çoğalttınız mı çözülmeyecek sorun yok. Bu ikili, gaz sorununu hızla ortadan kaldıracaktır.

4- Bacaklar Havaya!

Bacaklarınızın altına yastık durun ve yüksek olmalarını sağlayın. Bu gazdan daha kolay kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

5- Demesi Kolay Ama…

Siz yine de şu stresi kontrol altına almaya çalışın ve bu güzel günlerin tadını çıkarın. Nefes egzersizi, meditasyon ya da sizi ne rahatlatıyorsa… Stresin, gazı bile tetiklediğini biliyor muydunuz?

Hem zaten az kaldı, bir iki sorun olsa bile sonunda mutluluğu kucaklamaya değmez mi? 🙂