Hayaller ve Hayatlar: Mükemmel Saçlarla Uyanmak İçin 6 İpucu

Gönül ister reklam filmindeki saçlarla ahenkli ahenkli uyanalım, hemen şöyle bir iki sallayarak kuaförden çıkmışçasına güne başlayalım, ayna karşısında  kendimizi tanımaya çalışmakla vakit kaybetmeyelim… Ama dedik ya işte hayaller ve hayatlar. Eğer güne saçı tanınmayacak halde isyankar uyananlardansanız bu önerilerimize mutlaka göz atın.

1- Geceden saçınızı örerek yatarsanız hem kabarmasını önlersiniz hem de hafif zikzaklı bir dalga ile çok havalı olursunuz. Sonrasına biraz saç şekillendirici sürdünüz mü tamamdır o iş.

orgu

2- Saçınızın uçlarına birazcık Hindistan cevizi yağı sürün. Elektriklenmeyi alacak ve saçınızı sakinleştirecektir.

hindistan_cevizi

3- Yastık kılıfı tercihinizi satenden yana kullanın mümkünse. Çünkü saten yastık kılıfı, saçlarınızın kırılmasını ve kabarmasını önler. Ve hatta inanmazsınız saten kılıflı yastıkta uyumak insanı daha da güzelleştirir. Bakın şu yazıda mucize etkilerini paylaştık.

saten_yastik

4- Saç uçlarınızı nemlendirmek de mükemmel saçların sırrı. Bunun için ihtiyacınız olan aloe vera jeli. Saç uçlarınıza uygulayın ve gerisini düşünmeyin!

aloe vera

5- Yumuşak ve elektriksiz bir saç ile uyanmak için, saçlarınızı topuz yapın ve ardından naylon çorap geçirin topuzunuza. Bakın nasıl güzel olacak.

corap

6- İlla saçlarınızı toplayıp yatıyorsanız o zaman mutlaka plastik tokaları tercih edin. Metal tokalar, saçınızı kırmak için fırsat kolluyor olabilir.

plastik_toka