Hazırlanın Hanımlar: Papatya Suyu ile Kendi Ombremizi Kendimiz Yapıyoruz!

Ombre… Hani şu 10 kadından 8’inde rastlama olasılığımız olan saç boyama modeli. Tabi bu kadar popüler olunca Neler Oluyor editörleri olarak işi bir bilene danışmış ve ombre hakkında tüm detayları şu videomuzda paylaşmıştık. Diyelim ki kuaförde cinnet geçirenlerdensiniz, diyelim ki milyonlar verseler kafanızda alüminyum folyo ile sizi kimse tutamaz… Milyon dedik ama, bir gözler parladı mı bize mi öyle geldi :)) Neyse ne diyorduk? Heh! Ombre.

Efendim malumunuz biz Migros ailesi olarak kesenizi her zaman düşünür, kollarız ki bunu çılgın Gördüğünüze İnanın kampanyalarımızla da ispatlıyoruz. Eğer ombre için yeterli vakit ve nakitiniz yoksa evde ombre yapabilirsiniz. Hem de papatya suyu ile! İlla ombre değil, saçınızın tümüne uygularsanız komple boya gibi de olur. Ancak önemli bir uyarı ile başlayalım, tüm saçınıza uygulamadan önce bir tutamına deneyin çünkü saç tonunuzu bilmiyoruz burada ezbere konuşuyoruz ama neme lazım…

papatya çayı

Ombre Yolcusu Kalmasın!

Öncelikle bol bol kuru papatya temin edelim. Sonrasında geçelim tarifimize…

Malzemeler:

50 gr kuru papatya
4 su bardağı su

Bu malzemeleri örnek olması açısından paylaştık, siz saç boyunuza göre ayarlarsınız artık… Bu arada kuru papatya bulamazsanız papatya çayı da olur. 4-5 demlik poşet yeter diye düşünüyoruz.

sarı saçlar

Yapılışı:

Papatyaları bir güzel kaynatın. Bir süre sonra suyun rengi karamelden hallice bir renk olacak. Anlayın ki o zaman oldu. Hemen kaynar kaynamaz renk vermeyebilir çünkü ondan söyleyelim dedik. Sonra soğumaya bırakın. Ortalama 20 dakikada soğur zaten. Bir sprey edinin ve içine papatya suyu koyup güzelce çalkalayın. Sonra saçlarınızın açılmasın istediğiniz yerlerine sıkın. Islak saça uygulamanız daha iyi sonuç verir. Tercihen açık havada bir süre kendi kendine kurusun  saçlarınız velev ki ortam yok fön makinesi ile şöyle uzaktan gelişi güzel de kurutabilirsiniz. Saçlarınız yarım ton kadar açılır. İstediğiniz açıklığa ulaşana kadar birkaç posta daha uygulayabilirsiniz.

Sonrasında da isterseniz güzel bir bakım ile final yaparak, yaza bomba gibi bir başlangıç yapabilirsiniz. Sizin için şurada saç bakımına dair sürekli bir şeyler yapıyoruz. Vakit buldukça çıkıp çıkıp bakın! 🙂