Her Kadının Çantasında Bulunması Gereken 7 Eşya

Yanında çanta taşımayan kadın tanıdığınızı pek sanmıyoruz, ha eğer varsa hemen gidip sarılın ona. Neyse, diyeceğimiz o ki çanta kullanımı bir kadın için oldukça önemlidir. Renk renk, model model çantalar; kadınların gerek yanından ayırmadığı eşyalarının toplayıcısıdır gerekse kıyafetinin tamamlayıcısıdır.

Kadınlar olarak siz yine de yanınızda taşıyacağınız eşya sayısını artırıp kendinize yük etmeyin, sadece ihtiyaç olan eşyaları eksik etmeden hem ecza dolabı gibi hem de şık çantalar taşımak mümkün. İşte her kadının çantasında olması gerekenler:

1. Not Defteri ve Kalem

Kadınlar, doğası gereği detaycıdır. Yoğun bir çalışma hayatına sahipseniz küçük bir not defteri ve kalem hayatınızı kurtaracak önemde olabilir. Kadınlar, doğası gereği daha detaycıdır. Gün boyu karşılaştığınız önemli bulduğunuz detayları not defterine yazarsanız büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz.

makyaj-cantasi

2. Nemlendirici

Özellikle soğuk kış günlerinde çantanızda nemlendirici taşımak gün içerisinde tazenlenmeniz demektir. Soğuk hava ile en çok temas eden el ve yüzünüze bir miktar nemlendirici sürerek günün devamını daha iyi devam ettirebilirsiniz.

el-kremi

3. El dezenfektanı

Gün içerisinde toplu taşıma, tuvaletler, umumi tüm ortamlar derken oldukça tehlikeli bakterilerle karşılaşıyoruz. Bunun için ellerinizi sıkça yıkamak en doğrusu; ama yıkama imkanı bulamadığınız zamanlarda iyi bir el dezenfaktanı ile bakterileri uzaklaştırabiliriz.

krem

4. Ağrı Kesici İlaç

Yoğun tempodan kadınlar daha çabuk ve kolay etkilenmekte, bu etki de vücutlarında baş ağrısı olarak kendini göstermektedir. Aniden yakalayan baş ağrılarına, regl dönemi sancılarına karşı çantanızda iyi bir ağrı kesici bulundurmakta fayda var.

şampuan_kutusundan_çanta

5. Toka

Genelde saçlarınız açık geziyor bile olsanız ansızın bir tokaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Takmasanız bile tokayı yanınızda taşımak inanın şahane bir önlem!

lastik-tokalar

6. Küçük Bir Ayna ve Tarak

Günün yoğunluğundan kendinizi bir anda dağılmış bulabilirsiniz, olsun sorun değil; çantanızdaki tarak ile durumu toparlayabilirsiniz ya da dişinize ruj bulaşmış hatta dişinizde maydanoz kalmış olabilir. Hemen küçük aynanızı çıkarıp çaktırmadan küçük bir kontrol ve her şey yolunda!

kaynak saç

7. Parfüm

Hafif kokulu bir parfüm, tazelenmenizi ve güne daha kolay devam etmenizi sağlar.

kadinlarda-sac-sekillendirme