İnce Telli Saçlara Hacim Kazandırmanın 8 Yolu

Kadın ya da erkek olmak fark etmeksizin hepimiz daha güzel görünen, hacimli saçlara sahip olmak isteriz. Bunun için çeşitli yollara başvurur, istediğimiz sonuca ulaşmayı hedefleriz; ancak saç tipimiz ince telli ise tüm çabalar neredeyse boşa gidebilir. Eğer ki siz de ne kadar şekillendirseniz de kolayca sönen, ağırlaşan, ince telli saçlara sahipseniz onlara hacim kazandırmanın sırlarını verdiğimiz bu satırları okumaya devam edin deriz. İşte detaylar:

TIKLAYIN, SATIN ALIN, HEMEN DENEYİN!

1. Öne Eğip Kurutun

Hacimsiz saçların en büyük dostu yer çekimidir, bu durumda hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken yer çekimine karşı savaş açmaktır. Bunun için en iyi yöntemlerden biri olarak banyodan çıktıktan sonra nemli saçlarınızı başınızı öne eğerek tersten kurutmayı deneyin. Böylece saç diplerinize hacim kazandırarak saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

2. Kısa Saç Kullanın

İnce telli saçlara sahipseniz onları hacimli gösterebilmenin en iyi yollarından biri, saçlarınızı daha kısa bir kesimde kullanmaktır. Omuzlarınızın biraz üstünde olan uzunluktaki saçlar, daha hacimli bir görünümün en kolay yollarından biridir.

3. Katlı Kesim Kullanın

Kat kat kesimler seçerek hem kendinize kolay bir yenilik edindirebilir hem de ince telli saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

4. Şekillendirin

Saçlarını şekillendirmeyi genelde herkes sever, eğer ki siz de onlardan biriyseniz şanslısınız demektir. İnce telli saçlarınıza hacim kazandırmak istiyorsanız şekillendirmenin gücünden yararlanabilirsiniz. Bukleler, hacimli göstermenin en şık yöntemlerinden biri olacaktır.

5. Renklendirin

İnce telli, sönük görünümlü saçlara sahipseniz belki de hayatınıza renk katmanın zamanı gelmiştir. Saçlarınızı birkaç farklı ton barındıran renkler ile boyatarak ışık oyunları ve vurgulamalar sayesinde saçlarınızda daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

6. Tarama Aşamasında Özensiz Davranın

Kötü bir tavsiye gibi görünse de istediğiniz hacimdeki saçlara bu madde ile ulaşmanız mümkün. Dikkatle taranmış saçlar yerine, karmaşıklığı çok da çözmeye çalışmadığınız bir tarama ya da krepe sayesinde saçlarınıza kuaförlerin kazandırabildiği farklı bir tarz ve hacim kazandırabilirsiniz.

7. Doğru Yerden Ayırın

Her zaman aynı yerden ayrılan saçlar, bu monotonluğa alışıp sönükleşir. Bu durumu önlemek, saçlarınızı şaşırtmak ve saçlarınıza kaybettiği hacimli görünümü tekrar kazandırmak için saçlarınızı farklı bir noktadan ayırmayı deneyin.

8. Mikrofiber Havlu Tercih Edin

Hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınıza yıkama aşamasından kurutma aşamasına kadar özenmeniz gerekir. Daha hacimli saçlara sahip olmak için kurutma esnasında saçlarınıza zarar veren klasik havluları tercih etmektense mikrofiber havlular tercih ederek daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.