Jöle Kullanmaktan Sıkılanlara: Doğal Dalgalar İçin 3 Basit Yöntem

Saçları jöle ya da saç köpüğü ile kıvırcık yapmak pratik olsa da sonra o kalıntılardan saçları arındırmak da ayrı dert. Bugün sizin için 3 pratik yöntemimiz var. Doğal dalgalar yapmak sandığınızdan daha kolay!

1- Saçınızı yıkayın ve kurutun. Sonra ikiye ayırın ve ikili örgü yapın. Saçlarınızı geceden örüp sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Sonra açın ve doğal içerikli bir saç bakım yağı ile parmaklarınızla saçlarınızı açın. İsterseniz üzerine sprey sıkıp sabitleyebilirsiniz. Bu yöntem ile saçınızda tost dalgası olacaktır.

orgu

2- Yine saçlarınızı yıkayın ve kurutun. Sonra ikiye ayırın ve topuz yapın. Geceden bu modeli yapmak sabaha dalgalı saçlarla uyanmanızı sağlayacaktır. Sabah saçlarınızı açın ve başınızı öne eğip saçlarınızı parmaklarınız ile karıştırın. Sonuç doğal ve kıvır kıvır saçlar!

topuz

3- Saçlarınızı gelişi güzel, döndüre döndüre toplayın. Parmağınızla saçınıza bukle yapın ve bu şekliyle gelişi güzel bir şekilde toplayın. Topladıktan sonra bir süre bekleyin. İsterseniz bu saçı, ıslakken bukle yapıp topladıktan sonra kurutabilirsiniz. Buyurun size doğal bukleler…

sac_topuzu

Bir de püf noktası verelim: Eğer saçlarınızın sertleşmesini istiyor ancak kimyasal bir şeyler kullanmak istemiyorsanız limon kullanmayı deneyebilirsiniz. Limon hem saçlarınızı yatıştıracak hem de en az jöle kadar etki edip saçlarınızı sabitleyecektir.