Kalıcı Makyajın 5 Sırrı

Kusursuz bir makyaj yapabilmek kadar, yaptığınız makyajın gün boyu bozulmadan kalmasını sağlamak da çok önemlidir. Gününüzü yaptığınız makyajın ilk saatlerindeki kadar kusursuz kapatabilmek için işinize yarayacak bu püf noktalarına bir bakın deriz. İşte detaylar…

1. Temizleyin

Makyajın kalıcı olmasını sağlayan ilk önemli adım, cildinizin temiz olmasıdır. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi iyi bir temizleyici ile temizleyerek makyajın hemen bozulmasına neden olan kir ve yağdan arındırın. Kir ve yağdan arınan cildinizin makyajı daha iyi tuttuğunu göreceksiniz.

2. Baz Kullanın

Cildiniz için uygun bir baz seçin. Bu bazı makyaj öncesinde uygulayarak cildinizin pürüzsüz, eşit tonda olmasını ve uygulayacağınız fondötenin dayanıklılığını artırmış olun.

3. Pudra Kullanın

Pudra, makyajı sabitleme konusunda en çok yardımcı olan, uygulaması en basit malzemelerden biridir. Sürdüğünüz fondöteni, gözaltı kapatıcısını pudrayla sabitleyebilir, gün boyu kalan makyajınızın keyfini çıkarabilirsiniz; ancak pudrayı bastırarak sürmek yerine minik hareketlerle dağıtmayı unutmayın.

4. Kaliteli Ürünler Seçin

Her konuda olduğu gibi makyajda da kaliteli ürünler kullanmak hem cilt sağlığı hem de güzel görünen kalıcı bir makyajın en önemli şartlarından biridir. Göz makyajı için akmayan ürünler, dudak makyajı için çıkmayan rujlar seçerek makyajınızın kalıcılığını artırın.

5. Sprey Kullanın

Kusursuz bir makyaj yapmak yetmez; verdiğiniz emeği ve makyajınızı korumak için tasarlanmış sabitleyici spreylerden mutlaka yararlanın. Makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüzün tamamına bir miktar sprey sıkarak makyajınızı uzun süre kullanmayı garanti edin.