Karbon Peeling Nedir, Nasıl Uygulanır?

Cildin ölü hücrelerden arınıp yenilenmesinde önemli rol oynayan peeling yöntemi, farklı halleriyle cildini sevenlerin gündeminde kalmaya devam ediyor. Aktif karbon kullanılarak yapılan karbon peeling de cilt için en faydalı peeling çeşitlerinden biri. Kömürden elde edilen aktif karbon sayesinde siz de daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak istiyor, karbon peeling hakkında merak ettiklerinize cevap arıyorsanız buyurun detaylara…

1. Karbon Peeling Nedir?

Kömürün yüksek ısı sonucu ince bir toz formuna gelmesinden elde edilen karbonla cilde maske olarak uygulanan bir yöntemdir. Ciltteki toksin ve kimyasalların giderilmesine katkıda bulunarak cildin derinlemesine temizlenmesini ve güzelleşmesini sağlar.

2. Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling, kimyasal maddeler içeren bir yöntemdir. Kötü etkilerle karşılaşmamak için cilde uygun miktarda ayarlanması gerekir. Bunun dışında karbon maskesini burun, alın, yanaklara parmak uçlarıyla masaj yaparak ya da yumuşak uçlu bir fırça yardımıyla kolayca uygulamak mümkündür.

3. Karbon Peeling Uygularken Nelere Dikkat Edilir?

Karbon peelinginin daha etkili olabilmesi için bazı noktalara dikkat etmek önemlidir. Karbon peelingi uygulamak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

● Karbon peeling uygulamak isteyenlerin öncelikle deneyimli bir uzmandan görüş alması önerilir. Özellikle hamileler ve akne ilacı kullananlar için karbon peelingi uygun olmayabilir. Aksi takdirde ciltte tahriş, tüylenme, yara gibi oluşumlar görülebilir.
● Cilt tipine uygun bir karbon peelingi seçmek önemlidir. Yağlı cilt tipine sahip olanların kil içeren karbon peelingi tercih etmesi genellikle daha uygunken; kuru cilt tipine sahip olanların hyaluronik asit, zeytinyağı gibi besleyici malzemeler içeren karbon peelingi tercih etmedi daha iyi sonuçlar almaya yardımcı olur.
● Cilt tipine uygun karbon peelingini uyguladıktan sonra yaklaşık 15 dakika kadar beklemek gerekir. Ardından ılık su ile durulamak ve nazikçe kurulamak, cilde uygun bir nemlendirici uygulamak unutulmamalıdır.
● Karbon peelingi uygulama sonrasında güneş ışınlarından bir süre daha iyi bir şekilde korunmak gerekir.
● Karbon peelingi uygulamaya başlayacaksanız haftada 1-2 kez olacak şekilde düzenli uygulamanız gerekeceğini ancak bu şekilde iyi sonuçlar alabileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

4. Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Karbon peelingi hakkında en çok merak edilen konulardan biri de sağladığı faydalardır. Karbon peelinginin faydalarından bazıları şunlardır:

● Hormon dengesizliği, güneşin zararlı ışınları gibi sebeplerden oluşan cilt lekelenmelerini gidermeye yardımcı olur.
● İnce kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olur.
● Cildin yağ oranını dengelemeye yardımcı olur.
● Cildin parlak, canlı, pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
● Ölü derileri giderip cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

5. Karbon Peelingi Faydalarını Ne Zaman Göstermeye Başlar?

Karbon peelingi, faydalarını ilk uygulamadan itibaren göstermeye başlayabilir. İlk uygulamanın hemen ardından cildinizde bir aydınlanma, cilt rengi eşitliği gibi olumlu değişimler fark edebilirsiniz. Düzenli uygulamaya devam ettiğinizde ise cildinizin çok daha iyi bir konuma ulaştığını görebilirsiniz.

Bakım rutininize ekleyebileceğiniz aktif karbon maskesini Migros Sanal Market üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.