Kaz Ayaklarına 5 Çözüm Önerisi

“Kaz ayakları” şeklinde isimlendirilen göz çevresi kırışıklıkları, belli bir yaşı geçen birçok insanın yaşadığı sorunlardan biridir. Kırışıklıklar her ne kadar yaşanmışlıkların, güzel tecrübelerin, olgunluğun izleri sayılsa da uzun ve derin çizgiler, keyfinizin kaçmasına sebep olabilir. Eğer durum böyleyse çözümünüz bu başlıkta gizli. İşte kaz ayaklarını yok edebilmeniz için 5 doğal yöntem.

1. Yumurta Beyazı

Sadece 1 yumurta beyazı ile gençleşmeye ne dersiniz? Sağlık dolu yumurtadan bu kez kırışıklıklar için faydalanıyoruz.

1 yumurta beyazını köpüklü bir kıvam alana kadar bir çatal ya da mikser yardımı ile karıştırın. Daha sonra köpük haline gelen yumurta akını göz çevrenize elmacık kemiği boyunca sürün ve 10-15 dakika kadar bekletin. Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayarak göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

yumurta

2. Süt

İçerdiği glikolik asit sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olan süt ile göz çevrenizdeki derinin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Süte batırılmış ince bir parça bezi göz çevrenize sürüp 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ile durulayın. Bu işlemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayarak göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

sutun-yararlari

3. Limon Suyu-Zeytinyağı

Birbirinden doğal, birbirinden etkili iki doğal mucizenin güçleri, kırışıklıklar için birleşiyor! 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağını güzelce karıştırıp göz çevrenize ovalayarak uygulayın. İsteğe göre zeytinyağı yerine badem yağı da kullanabilirsiniz. 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Bu yöntemi her gün düzenli olarak uyguladığınızda göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

zeytinyagi5

4. Salatalık

Gözlerinin üzerinde salatalık dilimleri olan hanımların görüntüsü gözünüzün önüne geldi mi? Ha işte, onların hiçbiri bu görüntüyü boşuna yapmıyor. Salatalık, yorgun yüzler için harika bir tedavi yöntemidir. Koyu halkaları yok etmek, kaz ayağı oluşumunun önüne geçmek gibi birçok faydalı etkisi bulunan salatalığı dilimler halinde ya da rendeleyerek göz çevrenizde 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ile durulayın. Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygulayarak göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

salatalik

5. Aloe Vera

Nemlendirici özelliği, vitamin ve mineralleri, kollajen sentezini artırması sayesinde cildin yenilenmesini ve tahrip olan bölgelerin iyileşmesini sağlayan aloe vera bitkisinin bizlere gönderilen bir mucize olduğu, tartışılamaz bir gerçek. Aloe vera yapraklarının içerisindeki jeli göz çevrenize düzenli olarak uyguladığınızda göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.