Kendi Evinin Makeup Artistlerine Özel 6 Makyaj Tüyosu!

Gün geçmiyor ki yeni makyaj tüyoları ile içimiz ışıldamasın, burunlarımız küçülmesin, gözlerimiz çekik görünmesin. Her gün yeni yeni icatlar çıkaran ve güzelliğimize güzellik katan makyaj ustalarına sevgilerimizi göndererek başlamak isteriz yazımıza. Bugün konumuz yepyeni makyaj tüyoları. Bakalım 2016 baharında ne gibi sırlar varmış cebimizde…

makyaj_hileleri

1- Gözlerinizi ve dudaklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız, kullandığınız fondötenin 2 ton açığını bu çevrelere uygulayın. Bakın görün nasıl göz alıyor!

2- Gözkapağı ve kaşın arasına kahverengi ya da gri tonda bir far uygularsanız, çukur gözler daha hoş gözükür.

3- Cildinizdeki yağdan şikâyetçiyseniz ve mat bir görünüm istiyorsanız fondöteninizin üzerine transparan pudra sürün. Sürdükten sonra fazlalığı peçete ile alın. Bu, cildinizi matlaştıracaktır.

makyaj_malzemeleri

4- Gözünüzün altına simli far sürerseniz, ifadenizin yorgun olmasına neden olursunuz. Çünkü o sim, gözaltına uygulandığında göz çukurlarınızı belirginleştirir ve ortaya ‘uykulu’ bir ifade çıkar.

5- Göz kaleminiz sürekli akıyor mu? O halde bunları bilmek size #iyigelecek. Yazımıza mutlaka göz atın deriz.

makyaj
6- Eğer teniniz açıksa, yüz hatlarınızı ön plana çıkarmak yerine strobing uygulamasını tercih edebilirsiniz. Strobing ile ilgili tüm detaylar şu yazımızda.

Makyaj hileleri kadar, makyaj stilleri de güzelliğin önemli parçası. Makyaj yapmanın incelikleri için şu videolara mutlaka göz atın!

Güzelliğiniz ışık saçsın!