Kış Düğünleri İçin 7 Öneri

Şu replik birçoğumuz tarafından epey tanıdıktır: “Aşkım, kır düğünü isterim.”

Peki ya “Kış düğünü isterim.” diyen hiç mi yok? Elbette var. İşte biz de onlar için farklı birkaç öneri topladık. Bu öneriler ile kış düğünlerinin de genelde tercih edilen yaz düğünlerinin güzelliğinden hiç de eksik olmadığını göreceğiz.

1. Kış Çiçekleri Seçin

Mademki kır düğünü değil kış düğünü istedik o halde çiçeklerimiz de kışın en güzel açanlarından olmalı değil mi? Kış yasemini, karanfil, krizantem, hercai menekşe, orkide ve zambak gibi çiçekler; düğünün teması ve renklerini en güzel şekilde tamamlar. Davetlilere verilecek hediyelerde, düğün pastasında, masa süslemelerinde kullanacağınız çiçeklerle kış düğününü en az kır düğünü kadar renklendirebilirsiniz. 

dugun

2. Kış İçecekleri İyi Fikir

 Sıcak çikolata, sıcak şarap, baharatlı ve meyveli çaylar, tarçın kokulu salepler… Aklınıza gelen tüm kış içeceklerini listenize ekleyin. Aynı zamanda davetlilerin kahve ve çay alabilecekleri bir bölüm hazırlayabilir yanına da yine kışı hatırlatan marshmallow, zencefilli kurabiye gibi ikramlık lezzetler ekleyebilirsiniz. 

kis-dugunu

3. Kış Temalı Detaylar

Mekanın şunlarla süslendiğini düşünün: Kozalaklar, odunsu aksan, çam dalları, ökse otu, küçük kardan adamlar, kar kristali şeklinde süslemeler, nar, bal kabakları, rengarenk ve büyüklü küçüklü mumlar… Harika değil mi? Hem belki mekâna girişiniz sırasında başınızdan aşağı yapay kar yağdırarak da kış düğününüze çok farklı bir detay daha katabilirsiniz.

kis-dugunu-hazirliklari

4. Yemek Seçiminde de Sıcak Detaylar

Kış düğünlerinde beyaz et yerine kırmızı etler, soğuk tatlılar yerine sıcak tatlılar seçmek; davetlilerin ruhunu ısıtacaktır.

5. Detaylarda Kışın Sıcaklığı

Sandalye kaplamalarında tül detayı yerine kışın soğukluğunu sıcaklığı ile örten kadife kumaşlara yer verebilirsiniz. Kumaş rengi ise mor, nefti yeşil, bordo gibi sıcak bir enerji veren tonları ya da beyaz ve mavi gibi kışı anımsatan renkleri seçebilirsiniz. 

dugun-hazirliklari

6. Düğün Pastası da Konsepte Uymalı

Kış meyvelerinden hazırlanmış kar beyazlığında kocaman bir pasta! Güzelleştirip özelleştiremeyeceği düğün yoktur, ne dersiniz?

kis-dugunu-onerileri

7. Gelin Çiçeğinin En Farklısı

Kozalaklardan bir demet mi olsa, kış meyvelerinden mi? Seçim tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış, bırakın sıradan çiçek demetlerini hadi!