Kış Soğuğundan Cildinizi Korumanın 6 Yolu

Uzmanlar uyarıyor; kar yağışı kapıda. Grip olmamak için alınacak önlemler not edildi, soğuk algınlığına iyi gelen çaylar karıştırılmak üzere dolapta hazır bekliyor. Peki ya cildimiz? Porselen cilt maskelerini ya da Asyalı kadınların güzellik mucizesi pirinç maskesini daha önce paylaşmıştık. Bu sefer, kışın cildi korumanın yollarını derledik sizin için. Soğuk havada bebek gibi bir cilt için bunlara dikkat!

1- Mutlaka güneş koruyucu sürün. Sadece yazın değil aynı oranda kışın da sürün. Makyajdan önce sürüp sadece 10 dakika beklemeniz yeterli. Devamında fondöten ya da pudranızı eskisi gibi kullanabilirsiniz. Hatta laf aramızda, fondötenin uzun süre ciltte kalmasının yollarından da biri aynı zamanda.

krem_surmek

2- Gece yorgunluktan perişan olsanız da asla makyajla uyumayın. Belki zor geliyor olabilir yüzünüzü yıkamak, o halde doğal makyaj temizleme sularından faydalanabilirsiniz. Hem pratik hem çabuk olacaktır.

akan-makyaj

3- Sağlıklı yaşam ve iyi beslenmenin önemini biliyoruz elbette ama konu kış ise durum daha da ciddileşiyor. Çünkü soğuk ısırığı, cildimizi için büyük bir tehdit. Bunu önlemek için vücuda yararlı yağları doğal yollarla tüketmek en iyisi. Örneğin; somon. Somon balığındaki yağların, cildi güzelleştirdiğini biliyor muydunuz?

armut-soslu-somon

4- Yaz ayı kadar su içmiyorsanız eyvahlar olsun çanları sizin için çalar. Su tüketimi, cildin bebeksi olma sırrı. Eğer su içmek aklınıza gelmiyorsa, aromalı sular ya da smoothie‘ler ile de su ihtiyacınızı biraz da olsa karşılayabilirsiniz, hiç sıvı almamaktan iyidir.

smoothie

5- Uykunuzu mutlaka alın. Bu arada şehir efsanelerinden birine de açıklık getirelim. Hafta içi hiç uyumuyor, hafta sonu çok uyuyarak o eksik kalan saatleri tamamladığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Uyku, vücudun haftalık değil günlük ihtiyacıdır ve her gün 8 saat ideal olabilir.

uyku

6- A, E ve F vitaminlerine dikkat! Kış gelince popüler olan vitamin genelde C vitaminiolabilir. Ancak A, E ve F vitaminlerinin mucizeleri de insanı hayret ettiriyor. Vitaminlerin faydalarını okumak için tıklayın.

vitaminler